Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4

Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації

Адреса: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 15А.
Тел.: +38 (096) 301-90-21.
E-mail: ruodesn@ukr.net.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Києві № 4 широко розгорнув інтеграційну діяльність серед вимушених переселенців: як дітей, так і дорослих. Зокрема, для вчителів родом з тимчасово окупованих територій було організовано круглий стіл і семінар-практикум. Окремо відбулася зустріч з батьківською громадою. Учні отримали можливість відвідувати тренінги і взяти участь у роботі шкільного самоврядування.

Новини Локального Центру

  • 11 04.2018

    19:52
    У м. Києві для дітей з цільових груп Програми був проведений тренінг на тему подолання конфліктів (ФОТО)

    11 квітня 2018 р. столичний Локальний Центр громадянської освіти № 4 провів виховний захід на тему: «Як жити мирно? Як поводитися в конфліктній ситуації» для дітей з цільових груп проекту «Інтеграція через діалог» – учнів 9-го класу навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини» – школа I-II ступенів № 278» Деснянського району м. Києва. Модератором зустрічі стала Локальний координатор осередку, методист Районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна

    У ході колективного обговорення ключових питань щодо усвідомлення суті конфліктів між людьми, їхніх наслідків та впливу на взаємовідносини, школярі дійшли висновку, що життя колективу неможливе без правил. Саме останні допомагають регулювати стосунки між окремими членами суспільства та його групами. При цьому, важливим є існування правил як для дорослих, так і для юних представників соціуму.

    Розділившись на групи, підлітки виконували завдання щодо пошуку шляхів розв'язання конфліктних ситуацій. Аналізуючи наслідки суперечок, учасники отримували важливі знання щодо ролі правил у регулюванні суспільних взаємин. Наша колега звернула увагу учасників на той факт, що колектив може самостійно створювати власні правила і вирішувати важливі питання в інтересах громади, враховуючи існуючу нормативно-правову базу. 

    Розглядаючи шляхи розв'язання суперечностей, учні дійшли висновку щодо необхідності дотримання актуальних правил та законів, проведення переговорів між конфліктуючими сторонами, а також встановлення відповідних правил. 

    За словами нашої колеги, виховний захід на тему: «Як жити мирно? Як поводитися в конфліктній ситуації» мав на меті посприяти підготовці школярів до взаємодії з соціальним середовищем, формуванню в них позитивних стандартів спілкування, розвитку громадянського характеру та гартування суспільної відповідальності. 

    Відзначимо, що до проведення заходу долучилися заступник директора з виховної роботи Бербен Ольга Ігорівна та вчителька історії і правознавства, класний керівник 9 класу Павленко Людмила Іванівна. Завдяки їхнім старанням, школярі ефективно вирішували всі завдання, які ставила перед ними модератор, а також продемонстрували по-справжньому ефективну командну роботу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 20 03.2018

    21:33
    «Наші свята», які здатні об'єднати: у столичній школі № 248 відбувся тематичний захід (ФОТО)

    20 березня 2018 р., в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», відбувся виховний захід на тему «Наші свята». Його учасниками стали старшокласники закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 248 Деснянського району м. Києва

    Стараннями представників Київського Локального Центру громадянської освіти № 4, учні отримали можливість:

    • ознайомитися з особливостями вибору і відзначення свят мешканцями різних регіонів України;
    • проаналізувати, яку роль в українському суспільстві відіграють пам'ятні дати;
    • навчитися поважати свята представників інших культур. 

    Апелюючи до слів «свята», «традиції», «регіональні особливості», «консолідація», «протистояння», діти визначали розбіжності в інтерпретації різних свят, що зумовлені історичними, релігійними, соціальними та політичними чинниками. Поділилися вони і своїм баченням щодо популярності певних свят у різних областях нашої держави та визначили, які з них можуть об'єднати українське суспільство

    До диспуту активно долучилися і педагоги: заступник директора з навчально-виховної роботи Литвинчук Ольга Валеріївна, заступник директора з навчальної роботи Кравчук Неля Леонідівна, заступник директора з виховної роботи Булах Ганна Володимирівна, учителька історії та правознавства Бондаренко Вікторія Ігорівна, вчитель предмету «Захист Вітчизни» та фізичного виховання Савченко Павло Сергійович, вчителька української мови та літератури Сарматова Ольга Сергіївна, вчитель інформатики Мазій Дмитро Анатолійович та Локальний координатор, методист Районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 19 03.2018

    20:49
    В межах Програми, у м. Києві пройшов відкритий урок на тему «Уяви, що ти – переселенець» (ФОТО)

    19 березня 2018 р., в межах проектів «Інтеграція через діалог» та «Я маю право!», старшокласники закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва взяли участь у дискусії «Уяви, що ти – переселенець». Модератором заходу стала вчитель історії та правознавства Чорна Світлана Петрівна.

    Спонукаючи учнів до обговорення соціального і юридичного становища людей, котрі покинули рідні домівки через війну на Сході України та анексію Криму, педагог запропонувала відповісти на запитання: «Що відчувають люди, вимушені починати життя з нової сторінки?». Вона звернула увагу підлітків, що у нашій країні біженці – відносно нещодавнє явище, а їхня адаптація на новому місці проживання потребує як сприйняття та розуміння з боку влади й місцевого населення, так і зустрічного бажання самих переселенців

    Отримавши картки з описом різних ситуацій, у яких опинилися ці люди, школярі розділилися на групи для осмислення становища їхніх персонажів. Після цього учні переповіли присутнім отриману історію від першої особи. Під час обговорення розглядалися не тільки варіанти допомоги з боку пересічних людей, але й законодавчі документи нашої держави щодо цієї категорії населення. Наводилися особисті приклади співчуття, допомоги та підтримки, зокрема, в закладах освіти Деснянського району м. Києва

    Тема, яка була запропонована старшокласникам для обговорення, не залишила байдужим жодного з учасників дискусії. Долучилися до неї також координатор столичного Локального Центру громадянської освіти № 4, методист Районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна, директор школи Сівак Світлана Миколаївна та заступник директора з навчально-виховної роботи Андрієвська Ірина Жигмондівна.

    Зрештою, саме такі заняття і дозволяють молоді й дорослим по-новому поглянути на, здавалося б, звичні ситуації, об'єктивно оцінити труднощі, з якими зіштовхуються переселенці, а як наслідок – повернути довіру між вихідцями з різних регіонів України, щоб по-справжньому їх об'єднати.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 16 03.2018

    19:49
    Столичні школярі стали учасниками заходу «Багатокультурна Україна» в межах нашої Програми (ФОТО)

    16 березня 2018 р. співробітники Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 провели у закладі загальної середньої освіти № 294 Деснянського району столиці урок громадянської освіти «Багатокультурна Україна», учасниками якого стали учні 11-го класу, зокрема – представники цільових груп проекту «Інтеграція через діалог».

    Модератор заходу Майоров Ігор Володимирович, вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін, спрямував роботу школярів до пошуків відповідей на питання: «Яким чином багатокультурність проявляється в Україні?», «Чи завжди в Україні налічувалося багато культур?», «Чи ставимося ми до певних культур як до більш «близьких» до нашої? Якщо так, то чому?» тощо. 

    Оперуючи ключовими поняттями «багатокультурність», «меншини», «толерантність», учні у ході дискусії поділились своїм баченням щодо впливу різних культур одна на одну. Наводили приклади того, як елементи однієї культури ставали складовими іншої. Підлітки також обговорили труднощі, які виникають у багатокультурній Україні, розмірковуючи над тим, чи впливає багатокультурність на розвиток українського суспільства. 

    Представники інших національностей, які навчаються в класі, презентували свої культури: розповіли про історію, звичаї, традиції, страви тощо. 

    У проведенні уроку громадянської освіти «Багатокультурна Україна» брала участь також Локальний координатор проекту, методист Районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна. Під час підбиття підсумків заняття, вона акцентувала увагу присутніх на необхідності формування навиків ефективної взаємодії з «іншими», що ґрунтується на міжособистісній довірі, толерантності, повазі до культурних відмінностей, готовності до позитивної комунікації та співпраці.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 23 02.2018

    19:55
    Київський Локальний Центр громадянської освіти № 4 провів серед старшокласників дискусію на тему дискримінації (ФОТО)

    23 лютого 2018 р. в закладі загальної середньої освіти I-III ступенів № 270 Деснянського району м. Києва, в межах проекту «Інтеграція через діалог», учні 10-го класу стали учасниками дискусії на тему «Мій вибір». Модератором заходу став вчитель історії та правознавства цієї школи, представник Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4, Хоменко Володимир Григорович

    Школярі отримали змогу поміркувати над тим, чи є люди насправді такими, якими ми їх собі уявляємо. У ході обговорення вони визначили, що нам притаманно сприймати все нове через усталені уявлення і переконання, однак нерідко стереотипне мислення веде до спрощення і перекручення реальності. Спільнота (культурна чи етнічна), яка оцінюється за стереотипами, здається незнайомою, негативною («вони» не такі, як «ми»). Люди поділяються на «наших» і «не наших». Через подібні упередження щодо інших, дуже часто ігноруються власні недоліки. 

    Старшокласники звернули увагу на те, що стереотипи впливають на нашу поведінку. Тому важливо навчитися критично аналізувати свої переконання і бути терпимими до переконань інших. Якщо цього не зробити, можуть виникнути конфліктні ситуації як в особистому спілкуванні, так і на суспільному рівні. 

    Серед активних організаторів та безпосередніх учасників диспуту не можемо не згадати також заступницю директора з навчально-виховної роботи Вдовиченко Олену Петрівну та Локального координатора, методиста Районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякову Надію Василівну.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 25 01.2018

    11:45
    Учасники Київського Локального Центру № 4 долучилися до відзначення 100-річчя бою під Крутами (ФОТО)

    25 січня 2018 р., в пам'ять про 100-річчя бою під Крутами, Київський Локальний Центр громадянської освіти № 4 провів виховний захід «Люди добрі, пам'ятайте. Бій під Крутами» у спеціалізованій школі I-III ступенів № 207 з поглибленим вивченням англійської мови.

    Модератором зустрічі була наша колега Марченко Марія Анатоліївна, вчитель історії та правознавства згаданого навчального закладу.

    Серед учасників та гостей акції опинилися як представники цільових груп Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», так і підлітки з місцевої громади. Окремо варто відзначити безпосередніх виконавців ролей: старшокласників Костянтина Клокова, Дарину Матвєєву, Наталію Нагородну, Олександру Бугай, Катерину Жарко, Дарину Борщ, Владиславу Товбер, Дарину Солонину, Маліка Мусліха, Андрія Бондаренка, Станіслава Рогуля, Анастасію Півень, Ольгу Чайку, Віолету Стужну, Вікторію Шовкошитню, Руслану Гавриленко, Олега Березніцького, а також вчителя музики Малишева Геннадія Віталійовича.

    У ході літературно-музичної композиції, з допомогою документів і хронік, всі запрошені отримали можливість розглянути історичні передумови, хід бою під Крутами та його наслідки, як одну з тих сторінок історії України, що привертають увагу суспільства, і де завжди переплітається правда з вигадкою, міфами чи спробами політичних маніпуляцій.

    За словами Локального координатора Шумякової Надії Василівни, основна мета таких акцій – поглиблення знань молодого покоління про історичні події під Крутами та їхнє значення з позицій сьогодення. І від того, наскільки результативною буде діяльність українців у цій сфері, залежить сама наша спроможність не повторювати помилок минулого.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 19 12.2017

    23:38
    У м. Києві була організована виховна година для учасників проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    19 грудня 2017 р. у середній загальноосвітній школі I-III ступенів № 259 Деснянського району м. Києва, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», було проведено виховну годину на тему «Моя історія. Моя культура». Учасниками зустрічі стали учні 9-А класу

    Модератор заходу Коренюк Анатолій Вікторович, заступник директора з навчально-виховної роботи, поставив перед школярами питання: «Яким чином одні й ті ж історичні події по-різному впливають на різних людей?». Обговорення відбувалося у групах з використанням методу «мозкового штурму». 

    Враховуючи великий вплив на життя суспільства різних подій політичного, соціального і культурного характеру, за підсумками жеребкування, дітям було запропоновано розказати, що відбувалося в конкретні роки XXI ст., а також визначити, як це вплинуло, на їхню думку, на подальший розвиток подій

    Окрім цього, увагу учнів було звернено на спільне в історії та культурах країн Євросоюзу, до якого має бажання вступити Україна. На символічному «Дереві Єднання» вони прикріпили прапори цих держав. 

    Зважаючи на те, що згадані країни базуються на принципах демократії, учасники заходу розкрили її суть, принципи та ціннісні системи взаємодії, а потім спробували скласти якомога більше похідних від цього терміну слів. Цікавою була і розшифровка слів історичного, суспільствознавчого та культурологічного змісту. Результати роботи команд представляли капітани останніх. 

    На завершення, учні поділилися своїми думками щодо обговорюваних питань: що нового вони для себе визначили; як це вплинуло на формування навичок критичного аналізу історичних подій та усвідомлення впливу різних факторів на життя людей, країн, світу; у чому полягає важливість позитивного ставлення до культур інших народів. 

    До проведеного заходу долучились також: Шевченко Марія Гаврилівна, вчитель фізики, класний керівник 9-А класу, і Шумякова Надія Василівна, координатор столичного Локального Центру громадянської освіти № 4, методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 06 12.2017

    20:09
    Діти-учасники проекту долучилися до «круглого столу» «Ваші права та обов'язки», що пройшов у м. Києві (ФОТО)

    Перший місяць зими став особливо продуктивним для представників Київського Локального Центру громадянської освіти № 4, які всебічно долучилися до відзначення Всеукраїнського тижня права. Черговим навчальним закладом, на теренах якого відбулися тематичні заходи, стала середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 212 Деснянського району м. Києва. 6 грудня 2017 р. її представники стали учасниками «круглого столу» під загальною назвою «Ваші права та обов'язки», модератором якого була вчитель історії та правознавства Ліщинська Оксана Степанівна

    У ході дискусії, школярі обговорили те, що кожна людина – це, насамперед, особистість. Маючи можливість попрацювати з відповідними джерелами, діти підкреслили роль держави у формуванні відповідальної, ознайомленої зі своїми правами особистості. Остання є не просто частинкою натовпу, а окремим елементом великого механізму, котрий іменується життям. Та й сама демократична держава – це величезний організм, який не функціонує без людей і їхнього волевиявлення. Соціально-правові цінності, гідність людини в кожній демократичній державі є пріоритетними. 

    Увага учасників «круглого столу» виявилась прикутою не тільки до встановлення відповідальності за порушення прав і свобод людини, але й до можливостей реалізації прав дітей із сімей переселенців та учасників бойових дій на Сході України. Зрештою, за вдалим визначенням Локального координатора Шумякової Надії Василівни, гідність держави напряму залежить від гідності особистостей, які її створюють.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 04 12.2017

    21:58
    Нашими колегами була організована дискусія на тему «Антикорупція» для столичних старшокласників (ФОТО)

    4 грудня 2017 р. у середній загальноосвітній школі I-III ступенів № 190 Деснянського району м. Києва відбулася дискусія на тему «Антикорупція», приурочена до Всеукраїнського тижня права. Захід, котрий відбувався в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», провела вчитель історії та правознавства Крапива Тетяна Миколаївна.

    Початок заняття було присвячено обговоренню антикорупційної реформи, котра розпочалася в Україні. Водночас, учні 9-А класу (значну частину з яких складали представники цільових груп нашого проекту) отримали можливість розглянути питання корупції та боротьби з нею на прикладі вітчизняного суспільства.

    Визначившись у суті поняття «корупція» і тому, чим вона загрожує розвитку України у сьогоденні, підлітки обговорили найбільш поширені типи цього явища в житті пересічного громадянина, а також його основні причини. Встановивши, хто повинен нести відповідальність за боротьбу з корупцією, школярі описали ролі та обов'язки згаданих осіб. 

    За словами співорганізатора заходу, координатора Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 Шумякової Надії Василівни, учасники зустрічі звернули свою увагу і на приклади корупції, які відомі їм із засобів масової інформації, соціальних мереж, повсякденного життя. Учні зробили висновки про те, яким чином можна боротися з цим ганебним явищем. Окремо було висловлено думки щодо їхнього бачення особистого внеску у боротьбу з корупцією

    На завершення, школярі отримали інформаційні матеріали Міністерства юстиції України «Я маю право!», які спрямовані на інформування вітчизняного суспільства про способи боротьби з корупцією та іншими порушеннями прав людини. На думку наших колег, такі заходи є вкрай важливими у сучасних умовах, адже покращують поінформованість юного покоління у питаннях захисту своїх прав, підвищують загальну активність пересічних громадян, а як наслідок – напряму впливають на рівень розвитку самого суспільства.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 24 11.2017

    20:53
    Київські школярі взяли участь у занятті, присвяченому культурній багатоманітності в Україні та світі (ФОТО)

    Для тих, хто активно цікавиться новинами Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», не є секретом те, наскільки активно працює із дітьми з цільових категорій проекту Локальний Центр громадянської освіти у м. Києві № 4.

    Так, уже згаданого раніше 24 листопада 2017 р. Локальний координатор Програми, методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна стала співорганізатором нового заходу – уроку громадянської освіти «Суспільна багатоманітність». Останній проводила для учнів 9-Б класу спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Сухоребра Оксана Василівна, вчитель історії та курсу «Людина і світ»

    Запропонувавши дітям визначити суть та форми прояву полікультурності в суспільстві, педагог акцентувала увагу присутніх на тому, що кожний народ створює свою, неповторну культуру. Для сучасної цивілізації розмаїття культур є характерною рисою розвитку. 

    Заздалегідь об'єднавшись у групи, школярі самостійно обрали 5 країн: Польщу, Туреччину, Ізраїль, Індію та Україну. Готуючи свої презентації для уроку, вони звертали увагу на наступні характеристики цих держав:

    • кількість та особливості етнічних груп, що населяють країну;
    • якими мовами розмовляють та які релігії сповідують ці групи;
    • якими є національні костюми, обряди, кухня, музика та мистецтво останніх. 

    Учні показали, що культури різних суспільств відрізняються між собою мовою, символами, нормами, способами спілкування та діяльності, художньо-чуттєвим відтворенням світу, міфологією і релігією, мораллю та правом тощо. Втім, навіть у межах країни ми можемо спостерігати культурне різноманіття, котре існує завдяки наявності етнічних, мовних, релігійних та інших меншин.

    Під час обговорення, у полі зору учасників залишалися наступні питання полікультурності у суспільстві (в тому числі, українському):

    • Чи існують у сучасному світі країни, що є на 100% однорідними в культурному відношенні?
    • Чому іноді виникають конфлікти між культурами?
    • Чи існують «хороші та «погані» культури?
    • Що є позитивним у полікультурному суспільстві та які ризики притаманні для нього?

    Після презентації, кожна команда отримувала відповідний символ у вигляді метелика, як знак підтримки та участі в обговоренні запропонованої теми.

    Ближче до фіналу заходу, учасників привітали заступник директора з виховної роботи Стаценко Галина Андріївна та вчитель Печерна Наталія Володимирівна, які висловили слова підтримки підліткам за активність і підкреслили важливість проведення подібних занять для успішного об'єднання нашого соціуму, як найважливішої мети проекту «Інтеграція через діалог».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 24 11.2017

    19:23
    У столичній школі № 202 був проведений тренінг «Сходинки взаємин» для дітей-учасників проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    24 листопада 2017 р. у Київській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук, в межах проекту «Інтеграція через діалог», відбувся виховний захід для учнів 8-А класу на тему: «Сходинки взаємин». Модератором останнього стала соціальний педагог Нєнашева Олеся Віталіївна. Допомагали їй у цьому також заступник директора з виховної роботи Ткачова Світлана Володимирівна, педагог-організатор Прищепа Тетяна Костянтинівна і методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор Локального центру громадянської освіти у м. Києві № 4 Шумякова Надія Василівна.

    Перед школярами, значну частину з яких складали діти воїнів АТО та переселенці, було поставлено питання: «Що має бути основою соціальної взаємодії громадян?». Впродовж тренінгу діти отримали можливість з'ясувати сутність різних видів соціальних стосунків, їхню взаємозалежність та сформувати ставлення до них. Задля досягнення згаданої мети, підлітки були об'єднані у групи, що виконували різні вправи. У них ключовими словами були: «упередження», «співпраця», «дискримінація», «повага», «насильство», «стереотипи», «порозуміння» і «толерантність»

    У ході роботи, діти показали декілька підходів до тлумачення згаданих понять. Зокрема, було продемонстровано, що стосунки між людьми бувають різними і залежать від обставин, особливостей самих учасників і їхнього бажання позитивної взаємодії.

    Після обговорення у групах різних понять і типів відносин, поведінки та ставлень, учні взяли участь у спеціальній вправі. На великому аркуші із зображенням «сходинок» (одна з яких була підписана як «Терпимість»), підлітки вибудовували власну ієрархію характеристик, необхідних для налагодження контактів між людьми. Учасники розташовували «сходинки» таким чином, щоб на верхній було слово, яке позначає найбільш позитивні взаємини між людьми, а на нижній – поняття, що характеризує вкрай негативні відносини. 

    Під час презентації результатів, кожна група пояснювала обраний варіант розстановки понять на «сходинках». Потім учасники заходу на маленьких аркушах паперу написали слова, які адресували своїм близьким і знайомим, розміщуючи їх на «Дереві єдності». Після завершення спільної роботи, школярі стали в коло та висловили побажання підтримки одне одному. Зрештою, остання – це те, чого чи не найбільше потребують підлітки, особливо ті, котрі постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 18 10.2017

    21:40
    У м. Києві відбувся тренінг із основ самоорганізації для учасників «Інтеграції через діалог» (ФОТО)

    18 жовтня 2017 р. для старшокласників школи I-III ступенів № 238 Деснянського району м. Києва був проведений тренінг «Навички самоорганізації, або як досягнути успіху», який відбувся в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    Модератором заходу став шкільний психолог Жолобович Андрій Олександрович, тоді як асистентами – координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4, методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна та соціальний педагог навчального закладу Павлушенко Тетяна Адольфівна.

    Тренінг включав у себе командну роботу та участь у дискусіях. Розділившись на групи або пари, учні вчилися визначати свої пріоритети, складати розклад на наступний день, мотивувати себе до виконання завдань в умовах обмеженого часу тощо. Викладачі звернули увагу аудиторії на необхідність мінімізації чинників, що відволікають, а також важливість планування розпорядку дня з оглядом на виділення часу для себе.

    Для підлітків було обґрунтовано потребу запису цілей, розвитку навичок організації особистого робочого місця, складання списків справ, а також позначення найважливіших із них. Для того, щоб уникати відчуття перевантаження, діти відпрацьовували поділ складних завдань на частини і визначали час своєї найвищої працездатності. 

    За підсумками заняття, школярі дізналися про секрети самоорганізації, способи підвищення працездатності, а що не менш важливо – отримали перші практичні навички у згаданій сфері. За свідченнями наших колег, подібна інформація стає все більш актуальною в умовах постіндустріальної ери та процесів глобалізації. У випадку ж із дітьми воїнів АТО або ВПО, така інформаційна політика стає життєво необхідною, адже не лише надає учням змогу оптимізувати власний графік, але й дозволяє якісно відновити психологічні сили і, як наслідок, краще адаптуватись до нових для себе умов.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 14 09.2017

    21:16
    Школярі м. Києва взяли участь у дискусії «Головне у житті – мати мету, вірити в себе і бути людиною» (ФОТО)

    14 вересня  2017 р., в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», у спеціалізованій школі I-III ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних мов Деснянського району м. Києва було проведено інтерактивне заняття «Головне у житті – мати мету, вірити в себе і бути людиною», учасниками якого стали учні 8-х класів, серед яких виявилися також представники цільових груп проекту

    Модератором заходу була Мовчан Катерина Сергіївна, соціальний педагог цього навчального закладу. До неї долучилась Шумякова Надія Василівна, методист Районного науково-методичного центру в Управлінні освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор столичного Локального Центру громадянської освіти № 4.

    У ході спільних обговорень, Мовчан Катерина Сергіївна спрямовувала школярів на розуміння поняття цінності й неповторності людського життя. Підлітки вчилися визначати життєві цінності та приймати відповідальні рішення. Особлива увага педагогів приділялася здійсненню вибору, від якого залежить майбутнє кожної людини. 

    Метою заняття стали відповіді на наступний перелік запитань:

    • Як діяти, щоб не витратити своє життя на дрібниці?
    • Як ніколи не відчути гіркоту життєвого полину у зрілі роки?
    • Що робити, аби не шкодувати, що життя пройшло марно?

    Як пояснили учням самі вчителі, для уникнення розчарування, потрібно замолоду визначитись із власною позицією по ряду пунктів:

    • У чому сенс мого життя?
    • Чого я хочу досягнути?
    • Яким я повинен бути?

    Зрештою, у житті нічого не дається без зусиль і важкої праці. Як показали обговорення, людина, яка з дитинства навчилася долати перешкоди, допомагати іншим, не піддаватися спокусам, перемагати власну лінь, може стати справжньою особистістю і домогтися того, чого вона хоче. 

    Запропоновані вправи «Знайомство», «Наші плани на майбутнє», «Аукціон» і «Струм» сприяли вихованню в школярів гуманізму, великодушності і поваги до навколишніх.

    За свідченнями наших колег, у ході проведеного інтерактивного заняття, діти висловили своє розуміння важливості наявності мети в житті, віри в себе та збереження людяності. Окрім цього, присутні отримали цінні практичні навички командної роботи, результативних обговорень і солідарності під час прийняття важливих рішень. Останнє особливо актуально, враховуючи той факт, що саме перелічені вміння все частіше стають ознаками по-справжньому успішної, всебічно розвиненої та щасливої людини.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 22 05.2017

    21:05
    У м. Києві відбулася дискусія «У лабіринті професійного вибору» для учасників проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    22 травня 2017 р., в межах проекту «Інтеграція через діалог», у школі I-III ступенів № 294 Деснянського району м. Києва з учнями 9-Б класу було проведено урок громадянської освіти на тему: «У лабіринті професійного вибору» (чи задекларована в Конституції України рівність прав чоловіків та жінок виконується на практиці)

    Проводила його координатор Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумякова Надія Василівна, яка є також методистом суспільствознавчих наук Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації

    Метою заходу було надання допомоги школярам в орієнтуванні у світі професій, з опиранням на власний вибір, а також з уникненням підпадання під вплив гендерних стереотипів. 

    У ході обговорення прикладів стосовно соціального становища та життєвих перспектив чоловіків і жінок, учні підійшли до розуміння того, що вони не є однаковими. Спираючись на ключові слова «гендер», «гендерні стереотипи», «права людини» та використовуючи різні джерела інформації, вони проаналізували запропоновані оголошення про можливості працевлаштування  чоловіків  і  жінок. 

    Зосереджуючи свою увагу на функціональних обов'язках, вимогах, особистісних якостях кандидатур, які були надруковані в запропонованих оголошеннях про працевлаштування, учні відмітили різницю у вимогах для представників обох статей. Обговорили, кого запрошують на роботу частіше; які особистісні та професійні якості потрібні для успішного працевлаштування чоловіків і жінок; які професії є найбільш затребуваними. 

    У підсумку, школярі аргументували власну відповідь на запитання щодо того, в кого більше шансів знайти роботу – у чоловіків чи жінок. Водночас, наша колега зауважила, що розуміння людьми проблеми стереотипів і здатне стати ключем до побудови більш справедливих відносин у суспільстві.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 19 05.2017

    20:31
    Столичні партнери проекту провели для школярів урок громадянської освіти «Соціальний статус» (ФОТО)

    19 травня 2017 р. у спеціалізованій школі I-III ступенів № 189 з поглибленим вивченням англійської та німецької мов Деснянського району м. Києва, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», для учнів 9-х класів відбувся урок громадянської освіти на тему: «Соціальний статус». Проводила його Конон Наталія Федорівна, вчитель вищої категорії, лауреат міського конкурсу «Учитель року» в номінації «Правознавство» у 2015 р. 

    Під час уроку школярі мали можливість ознайомитися з основними функціями та завданнями соціальної мобільності як невід'ємної частини культури сучасного, демократичного суспільства. У ході розгляду різних ситуацій щодо визначення статусності того чи іншого члена суспільства, аналітичної роботи з джерелами інформації, вони відпрацьовували навички соціальної адаптації, працювали над розкриттям ролі професії як «соціального ліфта». 

    За допомогою певних «сигналів», учні вчилися пояснювати, який статус у суспільстві має кожна людина. Під час дискусії школярі окреслили критерії, за якими можна визначити приналежність особи до тієї чи іншої соціальної групи. 

    За результатами обговорення, учні дійшли висновку щодо впливу соціального статусу на характер взаємостосунків поміж людьми: він є феноменом, який формує наші судження, думки і дії. 

    До організації уроку громадянської освіти долучилася також Шумякова Надія Василівна, координатор Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 і методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 04 05.2017

    18:02
    Наші колеги провели серед київських учнів дискусію «Дилема Хельги», приурочену до теми Голокосту (ФОТО)

    4 травня 2017 р. у школі I-III ступенів № 300 Деснянського району м. Києва, в межах Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», відбулася дискусія на тему «Дилема Хельги» (яким має бути наше рішення, коли ми стоїмо перед моральним вибором), у якій взяли участь старшокласники навчального закладу. До них долучилися заступники директора: з виховної роботи Копнова Оксана Вікторівна та навчальної роботи Левченко Кристина Валеріївна. Співорганізатором заходу стала методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор столичного Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумякова Надія Василівна.

    Модератори дискусії, вчителі історії та правознавства Шестакова Тетяна Володимирівна та Сівцова Юлія Миколаївна на прикладі життєвих ситуацій підвели учнів до усвідомлення того, що, внаслідок певних обставин, ми чинимо не так, як нам велить власне сумління. Таким чином, перед нами постає дилема. У переносному значенні, під дилемою ми розуміємо необхідність вибрати між двома неприйнятними, небажаними альтернативами.

    На прикладі подій у житті двох подруг Рашель та Хельги в роки Другої світової війни, підлітки розглянули ситуації, за яких вони мали визначитись у прийнятті складних рішень. Діти послідовно відповіли на запитання:

    • Що є головним з усього того, що поєднує подруг?
    • Чи має право людина ризикувати своїми рідними заради своїх друзів?
    • Чи має право людина ризикувати собою заради ближнього?
    • Як має діяти Хельга з точки зору Рашель?
    • Як має вчинити Хельга з точки зору її батьків?

    Під час дискусії всі присутні висловили різні позиції щодо проблеми морального вибору у складних життєвих ситуаціях.

    На завершення, учні переглянули фрагменти фільму з життя хлопчика-єврея, який перебував у концтаборі, а німецький ровесник хотів йому допомогти врятуватись.

    Проведена дискусія, за висловлюваннями самих школярів і наших колег, була дуже корисною та повчальною, адже допомогла їм зрозуміти: у будь-якій, навіть найстрашнішій ситуації, ми повинні прагнути залишатися людьми.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 27 04.2017

    20:59
    У Деснянському районі столиці була продемонстрована виставка «Те, про що важко сказати…» (ФОТО)

    Протягом 26-27 квітня 2017 р. на базі Центральної районної бібліотеки та Бібліотеки ім. Ю. Гагаріна Деснянського району м. Києва демонструвалася пересувна фотовиставка «Те, про що важко сказати…», яка є складовою Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог». Авторами цієї ідеї стали учасники Молодіжної команди проекту та фотограф Христина Музичук. Виставка була організована Київським Локальним Центром громадянської освіти № 4

    Гостями заходу стали учні 8-10 класів шкіл I-III ступенів № 119, № 152, № 192, № 212, № 218, № 238, № 248, спеціалізованих шкіл I-III ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних мов, № 251 з поглибленим вивченням англійської мови імені Хо Ши Міна, а також гімназії № 39 імені гетьмана України Богдана Хмельницького

    Під час знайомства з матеріалами виставки, школярі отримали можливість не тільки побачити самі світлини, зроблені дітьми-переселенцями, але й почути їхні відеорозповіді про пережите минуле. Вже в ході дискусії, підлітки обмінялися думками щодо змісту фотоматеріалів, які їх вразили найбільше. Присутні зауважили, що побачене змусило їх задуматися про стереотипи, що супроводжують вимушених переселенців, а як наслідок – переглянути і власне ставлення до таких людей. Підводячи підсумки, Локальний координатор Шумякова Надія Василівна відзначила, що арт-проект виконує надзвичайно важливу місію з єднання українців, що так актуально для сучасного суспільства.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 20 04.2017

    23:02
    Столичні школярі стали учасниками тренінгу «Культура та міжкультурне спілкування. Мовчки, але спільно» (ФОТО)

    20 квітня 2017 р. в школі І-ІІІ ступенів № 259 Деснянського району м. Києва, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», було проведено виховний захід з полікультурного виховання на тему: «Культура та міжкультурне спілкування. Мовчки, але спільно», основною метою якого став пошук шляхів порозуміння з людьми, котрі нас оточують.

    У заході брали участь учні 9-А класу згаданого навчального закладу. Модераторами була вчитель історії Енес Тетяна Іванівна та координатор Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумякова Надія Василівна. Ведучі акцентували увагу дітей на тому, що для порозуміння між представниками різних культур потрібна спільна мова. Далеко не всі люди володіють іноземними мовами, тому процес спілкування поміж носіями різних ідентичностей стає проблематичним, а то й взагалі неможливим.

    Попри те, існує чимало прикладів, коли люди знаходили оптимальний вихід із такої ситуації, використовуючи інші способи спілкування. Одним із них є спільна діяльність. Тут у нагоді можуть стати жести й міміка.

    Тому Енес Тетяна Іванівна запропонувала всім присутнім зробити щось спільно, не використовуючи мову. Діти визначились, що це буде робота над створенням реклами. Спочатку всі з'ясовували, що означає поняття «реклама», якими бувають її види, для чого вона потрібна, а також як правильно провести рекламну кампанію для своєї організації.

    Потім, об'єднавшись у групи, школярі мали можливість уявити себе своєрідним віртуальним туристичним агентством певної країни. Кожна група повинна була мовчки виконати завдання, а саме: створити рекламу свого туристичного агентства у вигляді буклету, бігборда, рельєфного ліплення і квест-туру. У фіналі учні продемонстрували одноліткам результати своїх проектів.

    У ході проведеного виховного заходу, школярі усвідомили важливість невербального порозуміння між представниками різних культур і регіонів. Підлітки вчилися співпрацювати, шукати порозуміння в різних ситуаціях, проявляти солідарність, а що особливо важливо – повагу одне до одного.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 14 04.2017

    18:59
    В рамках проекту, київські старшокласники долучилися до дискусії «День рідної мови у багатокультурному класі» (ФОТО)

    14 квітня 2017 р. у школі I-III ступенів № 192 Деснянського району м. Києва, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», було проведено круглий стіл «День рідної мови у багатокультурному класі. Чому нам слід поважати мови спілкування інших людей?»

    У згаданому заході брали участь учні 8-9-х класів навчального закладу, серед яких були як кияни, так і представники Сходу України та інших держав.

    У ході обговорення, школярі отримали можливість усвідомити роль мови як засобу спілкування. В цьому їм допомагали: вчитель української мови та літератури Списовська Вікторія Миколаївна, педагог-організатор Василюк Альона Миколаївна і координатор Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумякова Надія Василівна. Педагоги акцентували увагу дітей на різнобічних функціях мови: накопиченні досвіду народу, передачі певних образів, почуттів і понять.

    Як результат, учні змогли відчути, що мова є інструментом сприйняття світу, унікальним, неповторним знаряддям творчості. Для будь-якого народу рідна мова є безцінною. Тому, задля власного розвитку і культурного збагачення самого суспільства, так важливо знати і поважати мови інших культур.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 07 04.2017

    21:01
    У м. Києві пройшов урок з громадянської освіти «Світ як село чисельністю в 100 мешканців. Як нам жити разом» (ФОТО)

    7 квітня 2017 р. в Економіко-правовому ліцеї Деснянського району м. Києва, в межах Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», відбувся урок громадянської освіти на тему «Світ як село чисельністю в 100 мешканців. Як нам жити разом», який підготував та провів Дємідкін Олександр Олександрович, вчитель суспільствознавчих дисциплін цього навчального закладу. 

    Впродовж  заходу  учні  мали  можливість  отримати  новітню  інформацію в режимі онлайн щодо показників розвитку країн світу (зокрема, України) у найрізноманітніших сферах. Це сприяло усвідомленню того, що світ є багатоманітним, а меншини в суспільстві потребують захисту. Соціальне і культурне різноманіття вимагає прийняття, розуміння, терпимості та вироблення особливої освітньої стратегії. 

    Під час дискусії, роботи в групах, учні намагалися створити ситуації, які б унеможливлювали конфлікти між різними культурними та соціальними верствами населення «світового села», а що не менш важливо – усвідомити свою роль у покращенні життєдіяльності суспільства. 

    До організації згаданого уроку громадянської освіти долучилась також Шумякова Надія Василівна, координатор Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 і методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 20 03.2017

    23:54
    Київські старшокласники взяли участь у тренінгу «Квітка толерантності. Життя без конфліктів» (ФОТО)

    20 березня 2017 р. у 9-Б класі спеціалізованої школи I-III ступенів № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук Деснянського району м. Києва, в межах проекту «Інтеграція через діалог», було проведено позакласний захід на тему: «Квітка толерантності. Життя без конфліктів».

    Модератором заходу була Присяжнюк Лідія Михайлівна, заступник директора навчального закладу з виховної роботи, вчитель історії та правознавства. Допомагали їй представники Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4.

    Учні, отримавши відповідні інструкції, працювали індивідуально та у групах. Висловлюючи свої думки щодо розуміння суті слова «толерантність», старшокласники виділили такі поняття, як: «терпимість», «здатність почути іншого», «спроможність зрозуміти один одного».

    Розглядаючи  питання  потреби  громадян  жити  без конфліктів, школярі  звернулися до матеріалів «Кримінального кодексу» щодо честі і гідності людини та «Кодексу принципів толерантності». Отримавши індивідуальні  анкети, розкрили поняття «конфлікт», «інцидент», «причини та наслідки конфлікту» через призму пошуку толерантності.

    У ході спільного обговорення особливостей протікання та шляхів подолання міжкультурних конфліктів, вони прийшли до думки, що терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності суспільства.

    Підводячи підсумок проведеного позакласного заходу, учні склали «квітку толерантності» та поділилися думками щодо користі розглянутої теми для кожної людини.

    До участі у заході долучилися як вчителі місцевих навчальних закладів, так і Локальний координатор Шумякова Надія Василівна, яка є, за сумісництвом, методистом Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації. За словами нашої колеги, подібні зустрічі є необхідними в сучасних українських реаліях, адже у нашій державі за останні декілька років з'явилися мільйони вимушених переселенців зі своїм менталітетом і звичаями. І лише толерантне ставлення до цих людей і розуміння їхніх потреб спроможні надати їм шанс на інтеграцію у нове середовище.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 17 03.2017

    20:02
    У столиці відбувся круглий стіл серед школярів на тему: «Богдан Хмельницький – людина, політик і полководець» (ФОТО)

    17  березня  2017 р., в межах проекту «Інтеграція через діалог», у 8-Б класі з поглибленим вивченням історії школи I-III ступенів № 119 Деснянського району м. Києва було проведено практичне заняття з історії України на тему: «Богдан Хмельницький – людина, політик і полководець». Модератором заходу, до якого долучилися також діти переселенців і воїнів АТО, була вчитель Глущенко Тетяна Іванівна

    Працюючи у групах, аналізуючи життя  і  діяльність  Богдана Хмельницького,  школярі отримали можливість з позицій сьогодення, у день відзначення 100-річчя Української національної революції, висвітлити події, пов'язані з Національно-визвольною війною 1648-1657 рр., створенням Української козацької державиГетьманщини, визначити місце України в міжнародних відносинах Європи того часу

    Учні вчилися розкривати ідеї самооцінки людини як суб'єкта соціального розвитку. Розглядаючи мотиви і моральні аспекти політики українського гетьмана, вони підкреслили історичну значимість його життєвої позиції, силу добрих слів у момент прийняття відповідальних рішень, що вплинули на долю як самого діяча, так і України. 

    Висловлюючи свої особисті судження та аналізуючи різні точки зору українських і зарубіжних істориків щодо діяльності Богдана Хмельницького, діти прийшли до висновку, що він виявився першим і останнім політичним діячем України XIII-XX ст., який зумів об'єднати більшість населення у боротьбі за незалежність

    За словами школярів, даний гетьман як людина, політик і полководець асоціюється з найсвятішими прагненнями українського народу до волі, щастя і справедливості

    До участі у проведенні практичного заняття долучилися директор навчального закладу Хара Лідія Степанівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Романченко Ірина Леонідівна, вчителі історії та правознавства Іванова Ія Леонідівна, Степанова Надія Іванівна та методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 Шумякова Надія Василівна.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 14 03.2017

    21:38
    Столичні школярі стали учасниками дискусії «Забезпечення свободи віросповідання в сучасній Україні» (ФОТО)

    14 березня 2017 р. у школі I-III ступенів № 306 Деснянського району м. Києва, в рамках проекту «Інтеграція через діалог», для одинадцятикласників було проведено урок громадянської освіти на тему: «Забезпечення свободи віросповідання в сучасній Україні», модератором якого був учитель історії Дудяк Богдан Андрійович.

    Допомагали педагогу у цьому непростому завданні протоієрей Іван Михайлишин, священник Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського  патріархату, отець Ніканур, адміністратор Патріархального собору Воскресіння Христового УГКЦ, та Вовкотруб Василь Васильович, адмірал флоту ВМС України, Герой України, голова Піклувальної ради цього навчального закладу.

    Протягом заняття старшокласники щиро та толерантно висловили своє ставлення до різних релігійних конфесій, зокрема, християнства, ісламу, іудаїзму.

    Під час перегляду відеоролику за темою дискусії, авторами якого були учні Кирило Дубовецький та Владислав Гордієнко, переможці районного конкурсу «Омбудсмен» у номінації «Свобода віросповідання», всі присутні отримали можливість почути роздуми різних релігійних діячів щодо реалізації Закону «Про свободу віросповідання в Україні».

    Про те, що релігія є джерелом життєвої мудрості та відіграє важливу роль у нашому суспільстві, про різноманіття діяльності релігійних громад, цифрові дані щодо свободи віросповідання, розповіли у своїх аналітичних презентаціях інші діти.

    Урок завершився виконанням релігійного гімну нашої держави «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни!».

    До участі в диспуті долучилися: директор школи Макітренко Галина Петрівна, заступники директора Леончук Оксана Миколаївна та Юрченко Антоніна Петрівна, вчитель історії Дяченко Наталія Петрівна, а також методист районного Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор місцевого Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумякова Надія Василівна. Всі присутні дали високу оцінку проведеному заняттю, подякували учасникам за міжрелігійну толерантність і підкреслили важливість обговорюваних питань.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 10 03.2017

    22:24
    Київські старшокласники взяли участь у дискусії «Мій вибір. Ставлення до проблеми ксенофобії та расизму в суспільстві» (ФОТО)

    10 березня 2017 р. у столичному навчально-виховному комплексі «Спеціалізована школа I ступеня з поглибленим вивченням української мови – гімназія № 39 імені гетьмана України Богдана Хмельницького» відбувся круглий стіл на тему «Мій вибір. Ставлення до проблеми ксенофобії та расизму в суспільстві».

    Захід для учнів 11 класу проводила Ковтун Елла Миколаївна, вчитель історії та правознавства цього навчального закладу. Сама зустріч відбулася за безпосередньої підтримки Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4, в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

    Ознайомивши старшокласників з темою і метою заходу, педагог спонукала їх до обговорення сутності та причин ксенофобії, походження расизму, його традиційних та сучасних форм прояву.

    Переглядаючи та аналізуючи відеофрагменти з ілюстрацією певних ситуацій, підлітки прийшли до висновку, що саме толерантність допомагає людині будувати стосунки через здатність і прагнення до діалогу, а також мінімізує прояви ксенофобії й расизму.

    Звертаючись до історичного досвіду різних народів, вони чітко визначили, що зіткнення різних точок зору не повинне виливатися у конфлікти. Саме тому сучасне суспільство вимагає толерантності думок і вчинків.

    Виконуючи вправу «Слідами різноманітності», діти отримали можливість відчути взаємозалежність світу, а вправа «Коло ідей» сприяла розумінню того, що потреба в прийнятті іншої людини, її розумінні та взаємній терпимості є дуже високою.

    Під час взаємодії з дітьми, Ковтун Елла Миколаївна допомагала присутнім не лише висловити своє особисте ставлення до обговорюваних питань, але й виробити спільну позицію стосовно них.

    Старшокласники засвідчили високий рівень своєї громадянської свідомості, висловили думки щодо розглянутих проблем, а також визначили, що вони самі можуть зробити не тільки в плані морального обов'язку, але й при політичній і правовій потребі.

    До участі у роботі круглого столу долучилися також заступник директора навчального закладу Кучерявенко Тетяна Борисівна і Локальний координатор, методист Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 14 02.2017

    21:35
    Столичні старшокласники з числа цільових груп проекту стали учасниками тренінгу «Ти означаєш багато» (ФОТО)

    14 лютого 2017 р. у школі I-III ступенів № 282 Деснянського району м. Києва, в межах Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», відбувся позакласний захід «Ти означаєш багато» («У мене одна роль у житті чи декілька?»), який проводила Степенко Марина Олександрівна, психолог цього навчального закладу.

    Спеціаліст Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 організувала роботу учнів 11 класу в творчих групах. Кожна з них, залежно від обраної соціальної ролі, розробила та представила власний проект, зазначивши умови, за яких ця діяльність принесе користь суспільству. Для презентації проектів були використані яскраві колажі, створені підлітками в процесі активної і плідної співпраці.

    Під час взаємодії зі старшокласниками, психолог допомагала кожному з присутніх визначити свої риси характеру, які так чи інакше впливають на багатогранність особистості. Це і стать, і хобі, і статус чи вподобання. Учасники усвідомили, що різні сторони нашого «Я» проявляються у залежності від ситуації, в якій ми опиняємось. У родині, школі, за місцем проживання, віросповіданням чи етнічним походженням всі різні, але залишаються громадянами однієї держави.

    У ході спільного обговорення, діти висловили думки щодо того, для чого виконувались ті чи інші вправи; що вони дізналися про себе та інших; яким особливостям, характеристикам люди частіше надають значення; до яких наслідків це призводить; чи є це правильним і справедливим.

    До участі у заході долучилися: директор навчального закладу Ніколаєва Олена Вікторівна, заступники директора Степанченко Наталія Володимирівна, Шолудько Леся Станіславівна, Варення Юлія Володимирівна та соціальний педагог Ковтонюк Оксана Олександрівна. Почесними гостями тренінгу стали також головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у м. Києві Сова Вікторія Олександрівна та Локальний координатор, методист Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Шумякова Надія Василівна. Тому дорослі теж отримали змогу поділитися думками стосовно зазначених вище проблем.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 06 02.2017

    09:50
    Київські школярі з числа цільових груп проекту провели «круглий стіл» на тему міграційної проблеми в Україні (ФОТО)

    6 лютого 2017 р. у школі I-III ступенів № 218 Деснянського району м. Києва відбувся «круглий стіл» «Сучасні мігранти: проблема суспільства чи соціальний капітал?», який був організований місцевим Локальним Центром громадянської освіти № 4. Захід проводила з учнями 9-11 класів, серед яких були діти переселенців і воїнів АТО, вчителька суспільствознавчих дисциплін цього навчального закладу Януш Світлана Віталіївна.

    Напередодні учні були об'єднані у групи та отримали випереджувальні завдання щодо:

    • інформації про сучасних мігрантів в Україні, згідно з матеріалами ЗМІ;
    • вивчення офіційних даних державних органів статистики, реєстрації шлюбів та народжень, що пов'язані з іммігрантами в Україні;
    • визначення країн, звідки переважно прибувають іммігранти, і дослідження суспільно-політичної та економічної ситуації в них.

    Кожна група представляла результати своїх досліджень у формі комп'ютерних презентацій та усних виступів. Потім було проведено спільне обговорення щодо наступних проблем:

    • що нового школярі дізнались про сучасних мігрантів в Україні;
    • чи є мігранти бажаними гостями;
    • чи мають вони моральне та юридичне право прибувати в Україну та жити тут;
    • якими є наслідки перебування цих людей на території нашої країни для них самих і для місцевих мешканців;
    • зрештою, ким є сучасні мігранти: соціальною проблемою, а чи соціальним капіталом.

    До проведення «круглого столу» долучилися також вчителька суспільствознавчих дисциплін Пінчук Вікторія Олексіївна, заступник директора школи Двіжона Валентина Миколаївна і Локальний координатор, методист Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 02 02.2017

    20:36
    Столичні школярі-переселенці взяли участь у психологічному тренінгу «Корабель долі в життєвому морі» (ФОТО)

    2 лютого 2017 р., в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», у школі I-III ступенів № 278 Деснянського району м. Києва пройшов тренінг «Корабель  долі  в  життєвому морі».

    Участь у заході взяли учні 8-го класу. До них долучились: директор школи Коваль Оксана Дмитрівна, класний керівник Павленко Людмила Іванівна та Локальний координатор, методист Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна. Модератором заходу була практичний психолог навчального закладу Васильченко Світлана Дмитрівна.

    Організатори з Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 поставили собі за мету досягнення наступних цілей:

    1. Формування у підлітків почуття відповідальності та готовності до подолання труднощів.
    2. Визначення місця особи в команді та її завдань.
    3. З'ясування впливу різноманітності людських цінностей на особисту позицію.

    У ході тренінгу, який проходив в ігровій формі, школярі та дорослі мали можливість відпрацювати готовність до подолання труднощів, сформувати почуття відповідальності. Діючи у групах, вони виконували запропоновані завдання стосовно можливих життєвих ситуацій.

    Дітям явно подобалось те, що дорослі з ними співпрацювали на рівних. Пропонуючи цікаві ідеї у вирішенні певних питань, всі учасники відчували підтримку один одного. Тож чи варто дивуватися, що захід пройшов у дружній атмосфері, згуртувавши команди та розкривши характери школярів і педагогів з нового, часто несподіваного боку?

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 24 01.2017

    21:33
    Столичні школярі з числа дітей воїнів АТО і переселенців взяли участь у дискусії «Етичні цінності та права людини» (ФОТО)

    24 січня 2017 р., в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», у школі I-III  ступенів № 270 Деснянського району м. Києва відбулася дискусія на тему «Етичні цінності та права людини», у якій брали участь учні 11 класу, зокрема, ті, хто належить до цільових груп проекту.

    Старшокласники мали можливість обмінятися думками щодо розуміння ними етичних цінностей, як норми поведінки, які встановлюються та вдосконалюються впродовж всього періоду існування людства.

    Працюючи в парах, вони визначали п'ять дуже важливих цінностей і стільки ж не надто важливих із тих, що були запропоновані. У ході обговорення, обиралося по одній етичній цінності із загального переліку для кожного випадку. Наводились аргументи вибору.

    Старшокласники обговорювали також наступні питання:

    • Які прояви обраної цінності можна побачити у суспільстві?
    • Чи завжди збігаються культурні цінності різних народів? 
    • Чи вибрали б такі самі цінності їхні однолітки у США, Китаї чи Пакистані? 
    • Чи можуть етичні цінності не збігатися з цінностями прав людини?

    Під час дискусії щодо місця етичних цінностей у правах людини, які кожен має лише тому, що він є людиною, якими всі володіють однаковою мірою, і які є невід'ємними, школярі дійшли висновку, що права людини захищають ті цінності, які є спільними для всіх.

    Модераторами заходу були Шумякова Надія Василівна, координатор столичного Локального Центру громадянської освіти № 4 і представниця Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, та Хоменко В. М., вчитель історії й правознавства зазначеного навчального закладу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 23 01.2017

    10:30
    У Київській ЗОШ № 238 відбувся «круглий стіл» «Різноманітність людських цінностей» для учасників нашого проекту (ФОТО)

    Київський Локальний Центр громадянської освіти № 4 провів 23 січня 2017 р. у школі I-III ступенів № 238 Деснянського району м. Києва дискусію на тему «Різноманітність людських цінностей». До участі у ній долучились учні 9 класів, зокрема, з числа постраждалих від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

    Завдяки Локальному координатору, представниці Управління освіти в Деснянському районі столиці Шумяковій Надії Василівні, а також вчительці історії і правознавства Цимбалюк Г. М., обговорення виявилося по-справжньому насиченим. Школярі мали можливість поглибити свої знання про різноманітність людських цінностей, вчилися обирати окремі з них і керуватися ними у житті. Підлітки також визначали суть поняття «цінності», порівнювали особисте бачення цінностей із наданим викладачами списком найбільш поширених з них. Кожен учень називав три найбільш важливі для себе цінності зі списку.

    У ході дискусії щодо обраних і проігнорованих цінностей, школярі прийшли до висновку, що ними слід вважати цілі та пріоритети, які визначають сутність життя людини. Вибір же основоположних орієнтирів здійснюється особою в залежності від рівня розвитку її свідомості.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 17 01.2017

    16:30
    У м. Києві стартує новий етап безкоштовної підготовки старшокласників до ЗНО з англійської мови

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Києві № 4 продовжує радувати своїми ініціативами. Так, протягом січня-травня 2017 р. учні шкіл Деснянського району столиці, які належать до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог», матимуть змогу якісно та абсолютно безкоштовно підготуватися до складання ЗНО з англійської мови.

    Під керівництвом Максименко-Бевз Валентини Михайлівни, спеціаліста вищої категорії СШ I-III ступенів № 277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва, старшокласники не лише повторять основний шкільний матеріал, але й матимуть змогу структурувати свої знання, заповнивши потенційні «лакуни» в останніх. Самі уроки передбачають групову й індивідуальну форми роботи, з активним опрацюванням тестових завдань за попередні роки.

    Заплановані заняття відбуватимуться щосереди, з 16:00 до 17:30 год. на території згаданого вище навчального закладу. Додатково уточнити умови проведення підготовчих курсів та записатися на них можуть всі охочі з числа дітей воїнів АТО і переселенців. Для цього достатньо скористатися контактними даними Локального координатора Шумякової Надії Василівни, розміщеними на персональній сторінці її осередку на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 29 11.2016

    21:02
    У Київській ЗОШ І-ІІІ ст. № 147 відбувся семінар-тренінг, присвячений Всеукраїнському тижню права (ФОТО)

    29 листопада 2016 р., в межах проекту «Інтеграція через діалог», Локальним Центром громадянської освіти у м. Києві № 4 було проведено семінар-тренінг «Права дитини. Основні проблеми прав дитини в сучасному світі» приурочений до Всеукраїнського тижня права.

    Під час заходу, який проходив на базі ЗОШ I-III ступенів № 147 Деснянського району м. Києва, старшокласники визначали свою позицію стосовно проблем дотримання прав дитини у сучасному світі. Учні активно представляли результати власних проектів з визначеної теми, аргументували свої позиції, робили висновки на основі здійснених досліджень.

    Окремо було акцентовано увагу на формуванні громадянської активності, вихованні принциповості, нетерпимості до антигуманного ставлення щодо дитини. Важливим моментом стала демонстрація потреби юридичного закріплення прав дитини як прояву піклування й надання допомоги з боку суспільства й держави. Школярі на прикладах знайомилися з методами ефективного захисту особистих прав.

    Під час проведення семінару-тренінгу, було використано вправи «Знайомство» та «Асоціації», методи «Мозковий штурм» та «Побудова “Правового сонця”», проведено рольову гру «Засідання комітету ООН з прав дитини». Всі ці елементи, на переконання Локального координатора Шумякової Надії Василівни, дозволили підліткам повністю зануритись в атмосферу дискусії та якомога ефективніше засвоїти обговорюваний матеріал.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 22 11.2016

    21:09
    Столичні школярі обирали, в якій країні їм би хотілося жити (ФОТО)

    22 листопада 2016 р. у школі I-III ступенів № 249 Деснянського району м. Києва, в межах Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», було проведено засідання круглого столу.

    Представниками Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 обговорювалась разом з учнівською молоддю тема «Обери країну, в якій ти хотів би жити». Старшокласники мали можливість використовувати матеріали навчально-методичного посібника «Ми серед інших. Інші серед нас» (автор – Кендзьор Петро Іванович).

    Учні акцентували увагу на тому, яким чином культурні особливості тієї чи іншої спільноти впливають на життя її представників. Метою заходу, за словами Локального координатора Шумякової Надії Василівни, було формування в підлітків коректного уявлення про особливі аспекти культурної багатоманітності та їхній вплив на сучасне життя.

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 29 10.2016

    17:51
    Завершився жовтневий цикл занять для київських старшокласників, яких зачепила війна на Сході України

    Підійшли до завершення курси з підготовки до ЗНО з української мови та літератури для старшокласників Деснянського району м. Києва, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму.

    1,5-годинні заняття відбувалися тричі: 7, 21 та 28 жовтня 2016 р., в рамках проекту «Інтеграція через діалог».

    Під керівництвом вчительки Скриннік Мирослави, 11 випускників повторювали пройдений матеріал, структуруючи свої знання з предметів згідно з вимогами навчальної програми, а також заповнювали виявлені «прогалини».

    Тим часом, Локальний Центр громадянської освіти у м. Києві № 4 продовжує свою діяльність. А його координатор Шумякова Надія Василівна закликає підлітків з числа ВПО та дітей воїнів АТО скористатися безкоштовними можливостями, які надає організація, звернувшись за контактними даними осередку.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 20 10.2016

    21:54
    Представники «Інтеграції через діалог» стали співорганізаторами круглого столу з питань прав людини у м. Києві (ФОТО)

    20 жовтня 2016 р. у спеціалізованій школі I-III ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району м. Києва відбувся круглий стіл «Покоління прав людини: особа, суспільство, держава», присвячений 40-річчю громадсько-політичної та правозахисної діяльності Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.

    Локальним координатором заходу була Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти, а модератором – вчитель цього навчального закладу Паночко Ольга Володимирівна.

    У роботі круглого столу брали участь учні 9-х класів, серед яких були й представники цільових категорій нашого проекту, а також вчителі суспільствознавчих дисциплін району.

    Ключовими питаннями в обговоренні теми були:

    • історія створення Української Гельсінської  Групи з прав  людини;
    • ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя;
    • проблеми з десятками тисяч постраждалих від збройного конфлікту в Луганській та Донецькій областях;
    • перспективи залагодження конфлікту на Сході України;
    • трудова міграція українських громадян, зокрема зовнішня, спрямована на забезпечення правової основи регулювання трудової міграції за кордон та заходи щодо реінтеграції мігрантів, які повертаються.

    Учасники круглого столу дійшли до консенсусу щодо пошуку нових механізмів і процедури подолання конфлікту та відновлення миру.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 11 10.2016

    23:58
    У столиці провели психологічний тренінг для підлітків-переселенців та дітей бійців АТО (ФОТО)

    11 жовтня 2016 р., в рамках Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», на базі спеціалізованої школи I-III ступенів № 277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва, відбувся комунікативний тренінг «Я в колі друзів» для учнів 9-х класів. До нього також долучились діти-переселенці та ті, чиї батьки були або продовжують перебувати у зоні АТО, зі школи I-III ступенів № 249. Координатором цього заходу була Шумякова Надія Василівна, методист Науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.

    Соловйова Надія Владиславівна, психолог навчального закладу, залучила учасників до вправ з розвитку вміння слухати та дійсно «чути» один одного. Вона на практиці продемонструвала і відпрацювала з присутніми комплекс прийомів, які сприяють інтеграції та взаєморозумінню.

    Використовуючи як приклад різні життєві ситуації, учні отримали можливість аналізувати рівень сприйняття почутого від інших людей, відпрацьовували елементи словесного, емоційного, тактильного впливу на співрозмовників.

    Старшокласники обмінялися думками щодо значення правильного спілкування між людьми та його впливу на свідомість, а що не менш показово – підкреслили необхідність проведення подібних заходів з учнями різних вікових категорій у майбутньому. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 20 09.2016

    17:48
    У школі № 212 м. Києва відбувся майстер-клас для дітей, що постраждали від війни (ФОТО)

    15 вересня 2016 р., на базі столичної школи I-III № 212, Шумяковою Надією Василівною, Локальним координатором, методистом районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, було проведено майстер-клас на тему «Я у громадянському суспільстві».

    До участі у заході були залучені учні 9-11 класів (переселенці з території Донбасу, де відбуваються військові дії, та анексованого Криму, а також діти учасників АТО) на чолі з вчителем цього закладу Ліщинською Олесею Сергіївною. У ході спільної роботи, педагог спільно зі старшокласниками засвідчила потребу кожної свідомої людини у дотриманні її прав та поваги до людської гідності, першорядності відстоювання загальнонаціональних інтересів заради досягнення спільної мети як громадян-патріотів нашої країни. Під час спілкування, школярі навели приклади свого бачення  взяття на себе відповідальності щодо розбудови України як суверенної, незалежної, демократичної, правової, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом для себе як громадян вони визначили ціннісне ставлення до кожної людини як особистості.

    Учні прийшли до висновку, що громадянське суспільство є основою розвитку держави, яку треба розглядати як запоруку власного особистісного розвитку. І спирається воно на ідеї верховенства права, гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя та готовності до змін.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 17 05.2016

    22:01
    Київський Локальний Центр громадянської освіти № 4 провів зустріч з батьками учнів-переселенців (ФОТО)

    17 травня 2016 р. в Управлінні освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації відбулася зустріч батьківської громади - переселенців з окупованого Криму та території воєнних дій на Сході України на тему: «Сучасна ситуація та суспільні виклики»Локальним координатором заходу була Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру. До участі у ньому долучилася Колесник Лариса, керівник Учбово-Методичного Науково-Інформаційного Центру, який є партнером Всеукраїнської  Асоціації  викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у проекті «Інтеграція через діалог», що проводиться за підтримки Європейського Союзу.

    Учасники зібрання обговорювали питання адаптації дітей у навчальних закладах району, проблеми, з якими вони зіткнулися, першочергові завдання для їхнього вирішення тощо. Для більш успішного надання освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям на 2016-2017 навчальний рік, визначалися навчальні предмети, форми і методи індивідуальної та колективної роботи зі школярами, способи їхнього залучення до гурткової роботи та позакласних культурно-спортивних заходів. Батьки також познайомилися з вчителями, які надаватимуть відповідну допомогу їхнім дітям.

    Шумякова Надія Василівна також повідомила присутніх про програму Всеукраїнської Молодіжної Академії на 31 травня - 1 червня 2016 р., що пройде в м. Києві. Її учасниками стануть представники учнів-переселенців 8-11 класів навчальних закладів району.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 12 05.2016

    22:47
    У м. Києві провели засідання шкільного самоврядування за участю дітей-переселенців (ФОТО)

    12 травня 2016 р. у школі І-ІІІ ступенів № 294 Деснянського району м. Києва відбулося засідання Ради шкільного самоврядування за участю дітей, які постраждали від подій на Сході України та в Криму. На обговорення було винесено питання «Роль шкільного самоврядування у вихованні правової культури учнів». Локальним координатором та модератором заходу була Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації. До ведення дискусії у ході засідання долучилася Акініна Вікторія Іванівна, вчителька-переселенець з м. Луганська.

    Учасникам дискусії було запропоновано  розділитися на команди. Кожна команда розглядала актуальні напрямки шкільного життя під різними кутами.  Лідери учнівського самоврядування висловлювали аргументи «за» і «проти» у ході обговорення суперечливих тем,  вчилися культурі спілкування, активно слухати, презентувати своє бачення того, чи іншого  питання, а також роботи висновки. Крім того, кожний із учасників цього заходу мав можливість розглянути  проблеми діяльності органів шкільного самоврядування з позицій реальних прав і обов’язків, питання пошуку ефективних форм роботи, практикування зміни функцій керівника та підлеглого. Було помітно, що активна молодь прагне в майбутньому втілювати в життя демократичні зміни в країні та будувати правове демократичне суспільство з високим рівнем правової культури. А в цьому їм допоможе, зокрема, цінний досвід діяльності учнівського самоврядування.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 21 04.2016

    07:53
    У м. Києві відбулася зустріч з учнями, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму (ФОТО)

    21 квітня 2016 р. на базі школи I-III ступенів № 238 Деснянського району м. Києва було проведено тренінг на тему: «Будуємо мости, а не стіни» для учнів 8-11 класів, які переїхали з території АТО та окупованого Криму. Координатором заходу була Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти. До участі в ньому було запрошено Устінову Уляну, тренерку молодіжних проектів. Під час зустрічі школярі розглядали приклади у взаємовідносинах між людьми з різними поглядами на певні  життєві ситуації, в релігійному питанні, висловлювали свої думки щодо налагодження контактів з переселенцями тощо. Окрім цього, пропонувалися шляхи вирішення розбіжностей між сторонами на толерантній основі. Було акцентовано увагу на тому, що ізоляція не призводить до порозуміння. Головний висновок, який зробили учні, полягав у тому, що основою плідної співпраці є лише взаємна повага і готовність допомогти.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 19 04.2016

    08:05
    У м. Києві відбувся психологічний тренінг для школярів-переселенців (ФОТО)

    19 квітня 2016 р. на базі школи I-III ступенів № 212 Деснянського району м. Києва було проведено тренінг для учнів 8-11 класів, які переїхали з теренів Донбасу та окупованого Криму. Тема заходу звучала як: «Громадянський симбіоз патріотизму та толерантності в українському учнівському просторі»Локальний координатор Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти, запросила до участі психолога Анну Ленчовські, виконавчого директора ГО «Київський освітній центр "Простір толерантності"» та тренера молодіжних проектів Уляну Устінову. У ході неформальної зустрічі, школярі познайомилися одне з одним, відчули потребу в обміні думками щодо формування культури прояву патріотичних почуттів, прав людини і толерантності в суспільстві. Особлива увага була приділена механізмам виховання у цьому напрямі, створенню можливостей для діалогу, спільного навчання та способам вирішення конфліктів.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4
  • 16 03.2016

    10:25
    У Деснянському районі м. Києва обговорили проблеми адаптації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ФОТО)

    16 березня 2016 р. у приміщенні Управління освіти Деснянського району м. Києва відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми інтеграції дітей, які опинилися у нових соціокультурних умовах». Він став складовою частиною Всеукраїнського проекту допомоги дітям, які постраждали в результаті анексії Криму та збройного конфлікту на Сході України, «Інтеграція через діалог». Завдяки старанням координатора Київського Локального Центру громадянської освіти № 4 Шумяковій Надії Василівні, зазначену проблему було обговорено з 9-ма вчителями-переселенцями з тимчасово окупованих територій. Ними виявились: Душна А.В. (СЗШ № 249), Анікіна В.І. (СЗШ № 294), Лисенко О.Б. (СЗШ № 270), Александров О.В. (СЗШ № 282), Гайдаш Н.А. (ССШ № 247), Сінкевич О.В. (ССШ № 247), Конько В.Б. (СШ № 251), Мища С.М. (СШ № 251) та Скриннік М.В. (Економіко-правовий ліцей). Присутні ознайомилися зі змістом проекту та його супутньою документацією. В результаті, було узгоджено рішення про повну підтримку акції і сприяння її реалізації на місцях.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Київ № 4