В період з 14 жовтня по 25 листопада 2016 р. Київський Локальний Центр громадянської освіти № 2 в особі гештальт-терапевта Затворнюк Оксани Миколаївни реалізовував програму індивідуальної психологічної підтримки для дітей-переселенців. Заняття були по-справжньому інтенсивними та відбувалися двічі на тиждень.
За свідченнями спеціаліста, більше року, а то й двох підлітки потребували невідкладної психотерапевтичної допомоги, оскільки перебували у складному посттравматичному стресовому розладі, який був викликаний одночасно декількома психотравмуючими подіями. До останніх слід віднести як військові дії, теракти, втрату близьких та рідних, так і постійну загрозу для власного життя.
Посттравматичний стресовий розлад супроводжувався у цих осіб частим, повторюваним нагадуванням минулого у вигляді флешбеків, відчуттям нереальності подій, високим рівнем дратівливості, підвищеною чутливістю до стресових ситуації, психопатологічними повторними переживаннями, уникненням або втратою лінійності подій у пам'яті, «випадінням» важливих компонентів травматичної події, підвищеною пильністю, яка зберігалася після психотравми. До початку занять у постраждалих школярів спостерігались симптоми неврозів і депресії.
В результаті інтенсивної індивідуальної психотерапії, значно покращився психоемоційний стан учнів. Підвищилася соціальна активність та успішність у школі. Є всі підстави говорити про зростання рівня їхньої довіри до оточуючих, покращення взаємин з родичами і друзями, а головне – про поступове повернення до свого стану за мирного життя.
Коментарі