Початок нового навчального року для учасників Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти був незвичайним. Замість традиційного першого уроку – поїздка до Німеччини. Представники проекту, в рамках культурного обміну, були запрошені на театральний фестиваль до Німеччини, який відбувся 1-6 вересня 2016 р. неподалік від м. Берліну у містечку Лібенвальде.
Цей візит став результатом співпраці між учасниками Програми «Інтеграція через діалог» та німецькою організацією "Vladopera e.V.", метою діяльності якої є розвиток культурних відносин та співпраці між молодими театральними колективами України та Німеччини. Знайомство з німецькою делегацією відбулося у м. Сєвєродонецьку, а продовженням цієї співпраці і стало запрошення на фестиваль, який став місцем зустрічі цікавих людей зі сфери мистецтва, театру, музики, обмін досвідом. Та найголовніше – це унікальна можливість поспілкуватись, отримати інформацію про розбудову громадянського суспільства у країнах Заходу завдяки присутності представників Швейцарії, Швеції, і, звичайно, Німеччини. Зі свого боку, учні-переселенці розповідали свої життєві історії, ділилися планами на майбутнє.
А сьогодні ця поїздка вже знайшла своє відображення у спогадах. Згадує Геннадій Тамулевич, учень школи № 1 м. Сєвєродонецька:
«Наша поїздка за кордон почалася у м. Львові, де ми сіли на автобус до м. Берліну. Шлях пролягав через чудове місто Краків, в якому ми мали лише 2 години, щоб погуляти по ньому. Та ми встигли побувати у центрі м. Кракова, він видався мені дуже схожим на історичний центр м. Львова.
На фестивалі було цікаво і весело, ми мали можливість знайомитись та спілкуватись з гостями заходу.
Ми жили на німецькій фермі, в наметах. Особливо я обожнюю такий спосіб проживання, такі умови перебування ще більше підсилили моє задоволення від участі у фестивалі».
Своїми враженнями поділилась також Анастасія Ліннік, учениця школи № 12 м. Сєвєродонецька:
«Ранок почався для мене із привітання з друзями, які раніше приїжджали до м. Сєвєродонецька, та знайомством з новими людьми. Поспілкувавшись з учасниками фестивалю, наша українська група вирішила почастувати присутніх і почала готувати традиційний український борщ на 200 учасників фестивалю. Приготування нашої улюбленої страви зайняло значну частину часу, але враження та подяка всіх учасників фестивалю компенсували мою втому.
Останній день нашого перебування у Німеччині пройшов у м. Берліні. Наша група гуляла столицею, і навіть погана погода не завадила нам розгледіти красу цього чудового міста, велич його монументальних будівель. Берлін є дуже зеленим містом, складається враження, що посеред нього знаходиться не парк, а ліс…
Після поїздки до Німеччини я впевнилася, що в цій країні є місце для кожної людини, з урахуванням її вподобань та інтересів, є свобода та право вибору, а німці запам’яталися мені як привітні і відкриті для спілкування люди».
Хочемо щиро привітати наших учасників із подібною поїздкою, а також побажати їм якомога частіше відкривати для себе не лише нові можливості, але й кордони!
Коментарі