У листопаді 2016 р., з ініціативи Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області, діти з цільових груп Програми «Інтеграція через діалог» долучилися до унікального інтерактивного проекту «Обласна аерокосмічна школа». В регіональному інноваційному заході постійно відбуваються захоплюючі заняття для молоді віком від 12 до 18 років. Юні дослідники отримують завдяки ним нові знання з астрономії та космонавтики, механіки, моделювання.
Сподобалася дітям насичена, фахова екскурсія до державного підприємства «Південний машинобудівний завод» – одного з найважливіших європейських промислових гігантів, на якому освоєно виробництво ракетно-космічної техніки. Школярі відвідали цех, в якому відбувається основне збирання ракет. Цікаві відомості про таємниці зоряного неба чекали на них у планетарії. Динамічні майстер-класи з ракето-космічного моделювання були проведенні для слухачів протягом всього періоду роботи школи.
Під час заходу молодь відвідала музей «Память єврейського народу і Голокост України» культурно-ділового центру «Менора», проникнувшись через знайомство з унікальними експонатами масштабом величезної трагедії цієї нації.
Заняття з аерокосмічного напрямку відбулися в обласному Центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій.
Насиченим стало знайомство підлітків з виставковими експозиціями Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова. Лекції науковців НЦАОМ завершилися творчими завданнями.
Плідно попрацювали наші вихованці також на фізико-технічному факультеті Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара: лекції, тестові завдання, спілкування з провідними спеціалістами в галузі космонавтики, надихали учнів до нової роботи. Підлітки побували в лабораторіях, де змогли наочно побачити вузли двигунів, що виводять ракети на орбіту, та розв'язати декілька цікавих задач.
Учасники Програми особливо зацікавились роботою кафедри проектування та конструкцій літальних апаратів і систем автоматичного управління. Незвичними виявились розробки кафедри технології виробництва, де гості побачили роботу 3D-принтера по формуванню конструкцій заданої геометрії. Ознайомились діти також з обладнанням передачі та прийому сигналів космічних апаратів.
На завершення триденного курсу «Віртуальної аерокосмічної школи», юні дослідники відвідали Центр інноваційних технологій «Парк ракет», який відкрив для них захоплюючий світ досягнень космічної науки.
Коментарі