Локальний Центр громадянської освіти у м. Марганець
Центр науково-технічної творчості м. Марганця (ЦНТТ)
Адреса: м. Марганець Дніпропетровської області, вул. Олега Кошового, 4.
Тел.: +38 (056) 655-25-63.
E-mail: tsntt@ukr.net.
Особливості діяльності: Локальним Центром громадянської освіти у м. Марганець з початку 2016 р. проведено низку заходів освітнього та інформаційного характеру. Зокрема, навесні для дітей, що постраждали від військових дій на Сході України, було організовано курс занять з основ комп’ютерної графіки. У травні запущено цикл творчих майстерень «Дивосвіт», котрий ознайомлює школярів з особливостями та різновидами декоративно-ужиткового мистецтва Дніпропетровщини. Для педагогів було проведено міський семінар з питання інтеграції вимушених переселенців у громаду.
Привіт усім. Мене звуть Ася, мені 19 років і я навчаюся на факультеті Журналістики. Люблю правду, друзів, рідних, себе і життя)
Директор міського Центру науково-технічної творчості м. Марганця Дніпропетровської області, керівник гуртка-методист. Переможець обласної виставки «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини-2015», обласного конкурсу методичних розробок серед працівників ПНЗ 2015 р. Автор освітніх проектів закладу «З любов'ю до рідної землі», «Імідж ПНЗ як запорука його розвитку», «Програма профільного навчання в Центрі науково-технічної творчості». Постійний автор статей у всеукраїнському виданні «Позашкілля».
Новини Локального Центру
- 02 03.2018Газета вихованців Марганецького Локального Центру здобула призове місце у Міському конкурсі комп'ютерного макетування та верстки (ДОКУМЕНТ)
13:01В лютому 2018 р. у м. Марганці Дніпропетровської області пройшов Міський конкурс комп'ютерного макетування та верстки, в якому взяли участь представники місцевого Локального Центру громадянської освіти Цикунков Сергій та його сестра Цикункова Валерія, під керівництвом координатора Морозової Мар'яни Олександрівни.
Учні НВК «Ліцей-СЗШ № 10» присвятили свою публікацію актуальній тематиці сьогодення – волонтерству, яким родина Цикункових займається практично з початку збройного конфлікту на Сході України. Цікаво відзначити, що у статтях «журналісти» розповіли також про перемогу в літературному (анти)конкурсі «(Не)дитячий погляд на війну», який провела восени 2017 р. Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», в межах проекту «Інтеграція через діалог».
Конкурсна робота наших учасників «Коли війна – не просто слово. Історія мого волонтерства» була відзначена членами журі як одна з найкращих газет за змістовим наповненням і глибиною розкриття тематики. Окремо відзначимо, що Цикунков Сергій буде серед тих фіналістів (анти)конкурсу, котрих запрошено на Тринадцяту (Весняну) Молодіжну Академію, що відбуватиметься 16-17 березня 2018 р. у м. Києві. Таким чином, ми сподіваємося залучити всіх авторів майбутнього збірника дитячих історій до інтеграційних зустрічей впродовж семестру.
Ознайомитися з роботою школярів можна за цим посиланням. Самим же юним волонтерам ми щиро бажаємо наснаги у їхній нелегкій роботі, зростання у літературній сфері та нових перемог! =)
- 29 05.2017Учасниці Програми «Інтеграція через діалог» стали призерами XV Всеукраїнської конференції «Зоряний шлях» (ФОТО)
20:13Юні дослідники з Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області представили власні роботи на XV Всеукраїнській конференції-захисті дослідних робіт школярів «Зоряний шлях» у м. Дніпрі. Відбувся захід на території Національного Центру аерокосмічної освіти молоді імені О. М. Макарова.
Мета конференції різнобічна. Це і розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, і залучення молоді до рішення наукових і технічних завдань, і обмін знаннями й інформацією в області астрономії, фізики, природних явищ та екології Всесвіту, технічної творчості й ракетно-космічного моделювання, і, зрештою, поширення досвіду роботи з дітьми, котрі захоплюються космонавтикою.
Основні завдання заходу були такими:
- виявлення обдарованих дітей і створення умов для реалізації їхніх здібностей;
- формування творчої й наукової еліти для аерокосмічної галузі;
- підвищення інтересу до поглибленого вивчання базових, спеціальних і професійних дисциплін, із залученням широкого кола учнівської молоді до дослідницької роботи;
- пропаганда досягнень науки, техніки й новітніх технологій.
Активна учасниця проекту «Інтеграція через діалог» Катерина Беляєва виборола ІІ місце зі своєю роботою в секції «Космічна біологія та медицина». Одна з наймолодших конкурсанток – п'ятикласниця Вікторія Крюковська – натомість отримала грамоту активного учасника заходу.
Від щирого серця вітаємо наших колег із цим успіхом, а дівчатам бажаємо не зупинятися на досягнутому і стати справжніми світилами вітчизняної науки!
- 30 04.2017У навчальних закладах м. Марганця відбулася презентація арт-проекту «Те, про що важко сказати...» (ФОТО, ВІДЕО)
15:26Впродовж 24-28 квітня 2017 р. у м. Марганці Дніпропетровської області відбувалася презентація арт-проекту членів Молодіжної команди та фотографа Христини Музичук «Те, про що важко сказати...». Спеціалісти з місцевого Локального Центру громадянської освіти посприяли ознайомленню зі світлинами представників наступних державних установ: Марганецької гімназії, ЗОШ № 3, НВК «Ліцей – СЗОШ № 10», Виконкому Марганецької міської ради, а також Гуманітарної гімназії ім. Т. Шевченка.
Відкриттю виставки в кожному закладі передувала рекламна кампанія. Координаційний комітет Локального Центру заздалегідь зробив оголошення в педагогічних колективах під час оперативних нарад. В подальшому класні керівники повідомляли учням про дату розміщення фотовиставки в навчальному закладі та майбутній формат обговорення.
Протягом періоду роботи виставки в кожному закладі перебували представники проекту «Інтеграція через діалог», які спілкувалися з учнями, надаючи їм роз'яснення щодо мети, тематики заходу, а також розкриваючи значення долучення широких кіл громадськості до ознайомлення з арт-проектом. Саме ж відкриття та обговорення відбувалися за участі Локального координатора Морозової Мар'яни Олександрівни.
Наприкінці дня, згідно зі заздалегідь встановленим планом роботи, у закладах відбувалося публічне обговорення світлин та обмін враженнями від їхнього перегляду. Керівник Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці виступала перед учасниками заходів, розповідаючи про історію створення арт-проекту «Те, по що важко сказати...».
У ході обговорення, учасники заходу мали можливість ознайомитися з біографіями авторів світлин і почути думки підлітків, які опинилися в складних життєвих обставинах. Посприяла їм у цьому демонстрація відеороликів про історії авторів арт-проекту.
Учні висловлювали різні за поглядами думки про своє бачення змісту зображень. Були судження щодо необхідності однакових можливостей для дітей та родин з числа місцевих громад і переселенців. Окрім цього, засуджувалося упереджене ставлення до людей, які переселилися із зони АТО, висловлювалися міркування щодо необхідності прояву почуттів милосердя, толерантності, співчуття та підтримки.
Для розуміння ролі виставки у зміні сприйняття підлітками і дорослими проблем ВПО, варто навести деякі з відгуків учасників заходів:
«Мене дуже захопила ця виставка світлин, на мою думку, ці проблеми можуть торкнутися кожного, адже це відбувається зовсім близько».
Анастасія Панова, МСШ № 2.
«Самотність, безвихідь, нерозуміння, що далі робити…»
Анонімний автор.
«Я звернула увагу на велику групу дітей. І сьогодні в залі я чула пісню «Разом нас багато – нас не подолати». Мені здається, що треба триматися всім разом, допомагати одне одному».
Анонімний автор.
«Я вважаю, що переселенців треба поважати. Вони були позбавлені не по своїй волі життя в своєму будинку, права користуватися своїми речами, жити своїм нормальним життям. Їм потрібно допомагати, підтримувати морально і фізично».
Владислав, 9 клас.
«Мені хоч і ніколи не зрозуміти як це – побачити на власні очі війну, можливо, смерть, але я розумію переживання моїх ровесників: за себе, за батьків та за наших воїнів! Оскільки мій тато зараз на Донбасі, він мені розповідав, що діти там дуже важко живуть, будь-якими зусиллями намагаються навчатися. Вони, може, з батьками і переїхали б, але не мають такої можливості. Я хочу їх підтримати!»
Учениця 8 класу школи № 3 Г. В. С.
«Цим дітям потрібна допомога. Вони не винні в тому, що стали жертвами війни».
8-Б клас ЗОШ № 3.
«Мені дуже шкода цих людей, бо вони всі зазнали втрат від війни».
Вікторія.
«Мені особливо запам'яталося фото з війни (де стоять хлопці). Юнак – справжній патріот, в такому віці він вже готовий захистити свою Батьківщину».
Максим Левін.
«Люди вимушені покидати домівки, продовжувати життя далі. На жаль, їхнє життя може складатися не так, як їм би хотілося. Деякі діти, можливо, не отримали атестат, не здійснили свою мрію, покинули друзів. Їм довелося обирати між спокійним життям та існуванням у жахітті. Ми бачимо сум в очах та спогади за минулим».
Валерія.
«Дівчина з однієї фотографії мріє про те, як нарешті зустрінеться зі своїми друзями або родичами. Вона дуже сумує за ними. Їх розділяє дуже велика відстань. Але є переконаний, що у майбутньому все буде добре для цієї дівчини».
Анонімний автор.
«Мені здається, що всі ці діти на фото в одну мить стали дорослими. І вони навіть не посміхаються».
Олеся, Ліцей № 10.
«Більш за все мене зворушило фото, де діти всі разом – діти з мирних місць приймають із теплом дітей з Донбасу. Людяність – це найголовніше!»
Анонімний автор.
«Самотня дівчина на фото… Вона може думати про майбутнє, але їй ні з ким поділитися, розповісти… Перед дзеркалом вона дивиться і хоче перебороти свої страхи, але страх та нерозуміння переборює її. Це дуже важко».
Анонімний автор.
«Мне очень неприятно было слышать, что люди так плохо думают про переселенцев. Ведь они их даже близко не знают!!! Как же можно судить о людях с плохой стороны???»
Анонімний автор.
«Я раньше никогда не видела таких фото. Мы приходили на переменах с девочками два раза на выставку. Так без слов можно сказать о многих вещах, которые волнуют подростков».
Диана Витько, Лицей № 10, 11 класс.
«Мені дуже болить за цих дітей. Вони стільки пережили такого, що і дорослим важко пережити!»
Анонімний автор.
«Автори цих світлин – наші ровесники. Вони допомогли нам замислитися над проблемами, над якими ми раніше не думали. Тепер треба бути уважними до навколишніх. Може, їм потрібна допомога».
Ліза Панченко.
«Эта выставка заставила меня задуматься о смысле жизни. Многие мои интересы кажутся неважными по сравнению с бедами этих детей».
Анонімний автор.
«Ці фото, ці діти, їхні розповіді змусили мене подумати по те, що є важливим у житті: розуміння, друзі, добро, мир».
Анонімний автор.
Як стверджують наші колеги на підставі відгуків, використання такого формату заходів є необхідним у сучасних умовах, адже підлітки не лише наодинці із собою розглядають світлини, але й, у ході обговорення, дізнаються про реальні проблеми та складнощі, з якими зіштовхуються родини ВПО. Саме такий формат роботи і допомагає їм по-новому поглянути на ровесників, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.
Як відбувалося обговорення світлин, можемо побачити у відеорепортажі місцевої телерадіокомпанії «МСТ»:
- 21 04.2017Представники Марганецького Локального Центру громадянської освіти взяли участь у тренінгу в м. Запоріжжі (ФОТО)
09:12У квітні 2017 р. координатор Локального Центру громадської освіти в м. Марганці Дніпропетровської області Морозова Мар'яна Олександрівна взяла участь у тренінгу в м. Запоріжжі.
Захід, до якого долучилися місцеві та регіональні ЗМІ, а також представники громадських організацій, було організовано за сприяння представництва Європейського Союзу в Україні та громадської організації «Інтерньюз – Україна».
Цілями медіа-тренінгу було визначено:
- проведення навчання для журналістів на тему європейської інтеграції, впровадження демократичних реформ в Україні;
- здійснення допомоги представникам ЗМІ у створенні медійних матеріалів відповідного спрямування;
- висвітлення реалізації проектів розвитку громад за підтримки ЄС.
Змістовними, інформативними та актуальними стали тренінги Віталія Рибака, представника ГО «Інтерньюз – Україна» («"Безвіз" для України. Що мають знати українські громадяни?»), Андрія Барулина, керівника проектів ХОГО «Регіональна рада підприємців» («Енергоефективність як європейська практика»), Ірини Куратченко, голови правління Запорізької обласної громадської організації «Об'єднання психологів та психоаналітиків "Взаємодія"» («Адаптація жінок, які постраждали внаслідок конфліктів») та інші.
Морозова Мар'яна Олександрівна стала спікером секції «Ефективність впровадження проекту "Інтеграція через діалог"». В ході роботи було наголошено на особливостях Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму. Присутні ознайомилися з можливостями використання сучасних інтерактивних форм взаємодії учасників проекту «Інтеграція через діалог», основними умовами успішної адаптації дітей з числа ВПО до нових соціокультурних умов та інтеграції у місцеві спільноти, як важливим дієвим інструментарієм діяльності Локальних Центрів громадянської освіти.
- 03 04.2017Учасниця проекту «Інтеграція через діалог» стала призером регіонального конкурсу «Модель майбутнього» (ФОТО)
18:11Учасниця заходів Локального Центру громадської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області Катерина Беляєва стала призером регіонального інтелектуального конкурсу для юнацтва «Модель майбутнього».
Як повідомляє Локальний координатор Морозова Мар'яна Олександрівна, тематичний захід передбачав конкурс-захист робіт учнів зі створення дитячого оздоровчого майданчика.
Дівчина представила авторську модель під офіційною назвою «Макет дитячого ігрового майданчика майбутнього "Сузір'я риби"». За рішенням конкурсної комісії, робота Катерини була відзначена дипломом ІІ ступеня.
Вітаємо нашу учасницю та бажаємо їй у майбутньому нових творчих злетів і перемог!
- 29 03.2017У м. Марганці підійшли до завершення двомісячні курси «Майданчик ігрової арт-терапії "Веселка"»
20:24На днях у м. Марганці Дніпропетровської області завершився двомісячний курс «Майданчика ігрової арт-терапії "Веселка"» – комплексного психолого-педагогічного заходу, що об'єднав дітей віком 7-10 років, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.
Впродовж лютого-березня 2017 р. школярі мали можливість сформувати навички позитивного спілкування та адаптації в новому середовищі. З цією метою представники Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці залучали учнів до колективної творчості. У свою чергу, така форма роботи призводила до розкриття особистого потенціалу кожної дитини в процесі ігрових завдань, вправ і створення художніх виробів.
За словами Локального координатора Морозової Мар'яни Олександрівни, спеціаліст майданчика, досвідчений педагог Швець Ірина Григорівна – людина великої душі та живий приклад невпинного піклування про дітлахів – побудувала маленьку країну добра, неординарних знань та дружнього спілкування. Змістовне дозвілля учнів сприяло розширенню їхнього світогляду та успішній адаптації у мікроколективі. Що не менш важливо, така програма розширила горизонти вподобань і захоплень дітей, надаючи останнім ефективні можливості взаємодіяти в процесі гри та колективної творчості.
- 03 03.2017Учасниця нашого проекту стала призером обласного конкурсу «Мирний космос» на Дніпропетровщині (ФОТО)
10:50Наприкінці лютого 2017 р. в Дніпропетровському Обласному центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді відбувся Обласний конкурс ракетно-космічного моделювання «Мирний космос».
Вже 36 років поспіль подібні заходи збирають юнаків та дівчат віком від 8 до 18 років, які захоплюються астрономією, космонавтикою і ракетно-космічним моделюванням, і для багатьох з них це захоплення стає сенсом життя. Цього разу його учасниками стали також діти воїнів АТО й переселенців – вихованці Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці.
Конкурс «Мирний космос» складається з дев'яти тематичних розділів:
- «Ракетно-космічна техніка».
- «Космічна біологія та медицина».
- «Космічна фізика та астрономія».
- «Глобальні проблеми людства».
- «Екологія та космонавтика».
- «Програмування та обчислювальна техніка».
- «Людина. Духовність. Всесвіт».
- «Історія розвитку авіації та космонавтики».
- «Космічні наукові дослідження».
Призером цьогорічного конкурсу стала «наша» юна дослідниця Вікторія Крюковська, яка є ученицею 5 класу ЗОШ № 12. Дівчинка виборола ІІІ місце в номінації «Космічна фізика та астрономія». Окрім цього, Вікторія опинилася в числі наймолодших учасників заходу. Тому, вітаємо нашу конкурсантку з перемогою і від щирого серця бажаємо їй нових наукових здобутків і висот!
- 25 02.2017На Дніпропетровщині відбувся семінар-презентація за підсумками роботи Локального Центру м. Марганця (ФОТО)
03:2224 лютого 2017 р., під час проведення у Центрі науково-технічної творчості м. Марганця Дніпропетровської області міського семінару з виховної роботи, було підведено підсумки річної роботи Локального Центру громадянської освіти в рамках Програми «Інтеграція через діалог».
Локальний координатор Морозова Мар’яна Олександрівна під час розповіді-презентації подякувала всім учасникам цього напрямку роботи з дітьми з родин ВПО. Також вона наголосила на особливому підході до проведення заходів проекту на місцях, на важливості використання позитивного досвіду роботи щодо психологічної, соціальної та освітньої підтримки дітей, створенні комфортних умов для особистої реалізації підлітків у нових для них умовах.
Заступники директорів навчальних закладів міста, партнери та спеціалісти осередку ознайомилися з оновленим форматом співпраці на 2017 р. і перспективними напрямками діяльності.
Окрім цього, учасники семінару обговорили потенційні заходи для дітей з числа цільових груп і поділилися враженнями щодо роботи з адаптації дітей з Донецької та Луганської областей в навчальних закладах міста та пошуку ефективних шляхів підтримки родин переселенців.
- 23 02.2017У м. Марганці розпочав свою роботу «Майданчик ігрової арт-терапії "Веселка"» для дітей воїнів АТО і ВПО (ФОТО)
17:27Впродовж лютого 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Марганці, що на Дніпропетровщині, проводить довготривалий комплексний психолого-педагогічний захід «Майданчик ігрової арт-терапії "Веселка"» для дітей воїнів АТО та переселенців. Відбуваються означені заходи на базі місцевого Центру науково-технічної творчості.
Під керівництвом викладача Швець Ірини Григорівни та Локального координатора Морозової Мар'яни Олександрівни, школярі шукають можливості для творчого самовираження. Важливим є і те, що в результаті групової роботи, в учасників формуються навички позитивного спілкування з однолітками та адаптації у незнайомому середовищі. Серед планів організаторів – розкрити особистий потенціал кожної дитини з допомогою ігрових завдань, вправ з арт-терапії та створення художніх виробів.
Звісно, досягнення означених вище завдань вимагає комплексного підходу й особливої уваги до учасників. Втім, досягнуті на даний момент результати «Майданчика...» дозволяють говорити про успішну реалізацію нашими спеціалістами поставлених завдань.
- 24 01.2017Учасниці проекту «Інтеграція через діалог» стали переможцями міського конкурсу дослідницьких робіт у м. Марганці (ФОТО)
23:2624 січня 2017 р. Марганецьким Локальним Центром громадянської освіти, спільно з місцевим Центром науково-технічної творчості, було проведено міський конкурс учнівських робіт «Мирний космос».
У ході заходу журі відзначило високий рівень підготовки юних дослідників з числа учасників Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог». Серед таких підлітків варто виділити Катерину Беляєву (ученицю 8 класу Марганецької гімназії, вихованку гуртка космічного макетування та моделювання) і наймолодшу учасницю, Вікторію Крюковську (ученицю 5 класу ЗОШ № 12).
Конкурсні дослідження школярів являли собою індивідуальні, творчі роботи, в яких відображалися результати міркувань авторів з обраної теми, було обґрунтовано цiннiсть та доцiльнiсть запропонованого експерименту. Кожен учасник конкурсу відповідав на теоретичні запитання зі своєї роботи, представленої на конкурс.
Катерина з роботою «Щоденний раціон для космонавтів-вегетаріанців» посіла І місце за напрямком «Космічна біологія і медицина». Вікторія ж виборола І місце з темою «Глобальна проблема вичерпання ресурсів життєдіяльності на прикладі вичерпання прісної води» за напрямком «Глобальні проблеми людства».
Від імені нашої команди, вітаємо дівчат з науковими здобутками і бажаємо не зупинятися на досягнутому!
- 04 01.2017Юні марганчани стали учасниками справжньої новорічної казки (ФОТО)
09:05Початок 2017 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області вирішили відсвяткувати по-особливому. Разом із дітьми з числа цільових груп Програми «Інтеграція через діалог», вони долучилися до новорічних заходів.
Так, юні жителі м. Марганця відвідали тематичні вистави та конкурсні програми в клубі «Дніпро». Малеча отримала змогу поспілкуватися з учасниками новорічних театралізованих вистав – справжніми казковими героями. Учні зробили чимало фото на згадку, отримали солодощі та інші сувеніри, а головне – зарядились позитивними емоціями на весь поточний рік, по-справжньому повіривши у казку.
За словами Локального координатора Морозової Мар'яни Олександрівни, відвідування цих благодійних заходів стало можливим завдяки підтримці Відділу культури виконкому Марганецької міської ради, за що висловлюємо величезну вдячність її представникам.
- 26 12.2016Учасники проекту «Інтеграція через діалог» у м. Марганці взялися за створення власної газети
08:41Учасники Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області та вихованці Міського Центру науково-технічної творчості розпочали створення власної повноколірної газети-презентації «Діалог». Підґрунтям для такої ідеї стали враження дітей від участі в різноманітних заходах Програми «Інтеграція через діалог». Школярі у формі розповіді та інтерв'ю поділилися своїм досвідом знайомства одне з одним, особливостями спілкування, а також результатами творчих майстерень, курсів і занять, в яких вони брали участь протягом 2016 р.
Оформити газету підліткам допомагали спеціалісти осередку: Велика О. В., Нежувака О. А., Козаченко С. Л., Лазданова І. Ю. та інші.
Як стверджує Локальний координатор Морозова Мар'яна Олександрівна, примірники газети розійдуться по навчальних закладах міста, потраплять у Центр соціальних служб молоді, Відділ молоді й до юнацьких громадських організацій.
Згідно з планами авторів, газета «Діалог» буде представлена на Обласному конкурсі комп’ютерного макетування і верстання в лютому 2017 р. Ознайомитись же з результатами роботи наших юних журналістів можна тут.
- 01 12.2016Учасники Марганецького Локального Центру долучилися до навчання в «Обласній аерокосмічній школі» (ФОТО)
22:10У листопаді 2016 р., з ініціативи Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області, діти з цільових груп Програми «Інтеграція через діалог» долучилися до унікального інтерактивного проекту «Обласна аерокосмічна школа». В регіональному інноваційному заході постійно відбуваються захоплюючі заняття для молоді віком від 12 до 18 років. Юні дослідники отримують завдяки ним нові знання з астрономії та космонавтики, механіки, моделювання.
Сподобалася дітям насичена, фахова екскурсія до державного підприємства «Південний машинобудівний завод» – одного з найважливіших європейських промислових гігантів, на якому освоєно виробництво ракетно-космічної техніки. Школярі відвідали цех, в якому відбувається основне збирання ракет. Цікаві відомості про таємниці зоряного неба чекали на них у планетарії. Динамічні майстер-класи з ракето-космічного моделювання були проведенні для слухачів протягом всього періоду роботи школи.
Під час заходу молодь відвідала музей «Память єврейського народу і Голокост України» культурно-ділового центру «Менора», проникнувшись через знайомство з унікальними експонатами масштабом величезної трагедії цієї нації.
Заняття з аерокосмічного напрямку відбулися в обласному Центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій.
Насиченим стало знайомство підлітків з виставковими експозиціями Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова. Лекції науковців НЦАОМ завершилися творчими завданнями.
Плідно попрацювали наші вихованці також на фізико-технічному факультеті Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара: лекції, тестові завдання, спілкування з провідними спеціалістами в галузі космонавтики, надихали учнів до нової роботи. Підлітки побували в лабораторіях, де змогли наочно побачити вузли двигунів, що виводять ракети на орбіту, та розв'язати декілька цікавих задач.
Учасники Програми особливо зацікавились роботою кафедри проектування та конструкцій літальних апаратів і систем автоматичного управління. Незвичними виявились розробки кафедри технології виробництва, де гості побачили роботу 3D-принтера по формуванню конструкцій заданої геометрії. Ознайомились діти також з обладнанням передачі та прийому сигналів космічних апаратів.
На завершення триденного курсу «Віртуальної аерокосмічної школи», юні дослідники відвідали Центр інноваційних технологій «Парк ракет», який відкрив для них захоплюючий світ досягнень космічної науки.
- 07 11.2016Школярі з м. Марганця запрошуються до участі в роботі навчальної лабораторії «Країна Математика»
11:42Протягом листопада-грудня 2016 р. силами представників Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області буде організована робота навчальної лабораторії «Країна Математика» для учнів з числа ВПО та дітей воїнів АТО. Проводитиме заняття вчителька математики місцевої ЗОШ № 12 Козаченко Світлана Леонідівна.
Така програма дозволить забезпечити:
- нестандартний підхід до вивчення математики;
- зацікавлення до позаурочних занять з першої зустрічі;
- логічні вправи та головоломки;
- командну роботу над творчими завданнями;
- виховання особистої відповідальності кожного учасника.
Самі зустрічі відбуватимуться двічі на тиждень, по 1,5 год кожна.
Протягом роботи в навчальній лабораторії «Країна Математика», підлітки стануть більш вмотивованими щодо вивчення математики, перебуватимуть в комфортній обстановці дитячого колективу, а також зможуть цікаво провести дозвілля.
Серед додаткових переваг варто виділити:
- психологічну адаптацію дітей до роботи в мікроколективі;
- розширення світогляду учасників;
- мотивацію до занять та логічних вправ;
- формування позитивних рис характеру, розвиток сили волі у дітей;
- соціальну підтримку підлітків;
- організацію змістовного дозвілля учнів.
Під час заходів відбуватиметься також спілкування, ігри і пригощання дітей солодощами.
Для всіх зацікавлених у курсах, пропонуємо звернутися до організаторів, за вказаними на нашому сайті контактними даними.
- 30 10.2016Учасники нашого проекту відвідали «Марганецьку студію телебачення» (ФОТО)
22:28В рамках реалізації заходу «Курси фотомистецтва "Світ фото"» Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області, учасники навчання, спільно з викладачем Нежувакою Оленою Анатоліївною, відвідали телерадіокомпанію «Марганецька студія телебачення».
«МСТ» – провідна студія невеличкого шахтарського міста, яка є носієм новин міського життя, ареною для поширення творчості юнацтва, місцем зустрічі з цікавими містянами.
Діти долучилися до таємниць створення фоторепортажів, спробували власні сили в якості ведучих ефіру, зазирнули у «закулісся» знімального майданчика.
Як стверджує Локальний координатор Морозова Мар'яна Олександрівна, діти були в захваті від можливості познайомитися із «внутрішньою кухнею» телевізійних проектів. І не виключено, що для багатьох з них це стане стимулом пов'язати своє життя саме із даною сферою у майбутньому.
- 16 10.2016Представники проекту «Інтеграція через діалог» побували на Обласному конкурсі фотоаматорів у м. Дніпрі (ФОТО)
18:2413 вересня 2016 р. ми писали про відкриття курсів фотоаматорського мистецтва «Світ фото» на базі Локального Центру громадянської освіти у м. Марганці Дніпропетровської області. А вже минулого тижня вихованці осередку побували у м. Дніпрі, де взяли участь в Обласному бліц-конкурсі фотоаматорів «Щаслива мить».
Підлітки, на чолі з педагогом Нежувакою Оленою Анатоліївною, отримали змогу проявити набуті під час фотокурсів знання, спробувати власні сили у творчому пошуковому завданні.
Домашні світлини дітей розкривали теми «25 років незалежності ‒ 25 років державності» та «Твори добро на радість людям». Темою ж творчого завдання для фотозйомок на вулицях мегаполіса стало «Незвичайне поруч».
- 13 09.2016Діти-переселенці стануть учасниками фотокурсів «Світ фото» у м. Марганці
18:17На днях у м. Марганці Дніпропетровської області стартують курси фотоаматорського мистецтва «Світ фото». Впродовж вересня-жовтня 2016 р. діти, які постраждали від війни, зможуть спробувати власні сили у сфері фотографії під керівництвом професійного педагога Нежуваки Олени Анатоліївни. Курси становлять собою комплексну програму вивчення основ фотосправи. Запланована періодичність навчальних занять – двічі на тиждень.
На тренінгах діти отримають можливість опанувати будову фотоапаратури, функціональні можливості сучасних фотоапаратів, фізичні процеси, які лежать в основі фотографії. Обов'язковим елементом стане вивчення основ професійної фотографії: наукової, рекламної, художньої, репортерської тощо. Під час занять школярі поглиблять технічні знання та вміння, привчаться до самостійності, зможуть розвинути допитливість та естетичні смаки, сформувати навички для майбутньої роботи в різних жанрах фотографії. Підлітки будуть вивчати також призначення всіх інструментів комп’ютерної програми для роботи із зображенням, отримавши навички, необхідні для професійної обробки зображень і створення власних творчих образів.
Структура курсів фотоаматорського мистецтва «Світ фото» передбачає активну пошукову діяльність, практичні зйомки в різних обставинах, обробку матеріалу на комп’ютерній техніці.
Як зазначає координатор місцевого Локального Центру громадянської освіти Морозова Мар'яна Олександрівна, основні завдання, які ставлять перед собою організатори, полягають у формуванні в дітей таких компетентностей:
- пізнавальної – засвоєння початкових художньо-технічних знань, елементарних уявлень і понять, ознайомлення зі світом цифрової фототехніки;
- практичної – зміцнення здоров’я та фізичного розвитку учнів, пропагування здорового способу життя через змістовний і активний відпочинок;
- творчої – набуття досвіду власної творчої діяльності, всебічний розвиток особистості дітей, навичок самостійного мислення, а також прийняття рішень у різноманітних життєвих ситуаціях, підготовка висококваліфікованих фотоаматорів;
- соціальної – формування навичок культури праці, патріотичне виховання, сприяння любові до рідного краю та гуманному ставленню до навколишнього середовища, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійності, наполегливості, працелюбності тощо), психологічна адаптація дітей до нового середовища.
Ті підлітки чи їхні батьки, яких цікавить участь у таких фотокурсах, завжди можуть звернутися до організаторів за контактами, наведеними на персональній сторінці Локального Центру. Ну, а ми, в свою чергу, бажаємо всім учасникам майбутніх занять цікавого навчання та по-справжньому великих звершень!
- 28 06.2016У м. Марганці завершився курс творчих майстерень «Дивосвіт» для дітей, що постраждали від війни (ФОТО)
00:00Локальний Центр громадянської освіти м. Марганця впродовж травня-червня 2016 р. проводив для дітей з числа ВПО курс творчих майстерень «Дивосвіт». Викладачами стали: Кириленко Олег Владиславович - керівник гуртка «Гончарик» міського Центру науково - технічної творчості та Лазданова Ірина Юріївна – керівник гуртка «Декоративно-ужиткове мистецтво» місцевого Центру-комплексу позашкільної роботи.
Впродовж курсу, діти навчилися основним прийомам виготовлення та оздоблення виробів гончарного мистецтва (ручного ліплення та роботи на гончарному крузі); ознайомилися з історією створення іграшок та родинних оберегів, опанували прийоми моделювання ляльок-мотанок і предметів ужитковості. Те, наскільки активно підлітки долучилися до роботи, зайвий раз показує їхню готовність до творчих експериментів. Локальний координатор Морозова Мар'яна висловлює з цього приводу сподівання, що старання не пройдуть даремно, і в учнів з'являться стійкі мотиваційні стимули для подальших занять творчістю та до участі в роботі майстерень у наступному навчальному році.
- 12 05.2016На Дніпропетровщині запустили творчу майстерню «Дивосвіт» для школярів, яких зачепила війна
22:53У м. Марганці Дніпропетровської області стартує цикл творчих майстерень «Дивосвіт», який триватиме впродовж травня-червня 2016 р. За словами координатора місцевого Локального Центру громадянської освіти Морозової Мар'яни, мова йтиме про комплексний навчально-виховний захід, який поєднуватиме 10 занять з гончарного мистецтва і стільки ж - з декоративно-ужиткового. Протягом роботи «Дивосвіту» діти дізнаються про особливості та різновиди народних ремесел Дніпропетровщини, матимуть можливість навчитися основним прийомам виготовлення та оздоблення гончарних виробів (ручного ліплення та роботи на гончарному крузі); ознайомляться з історією виробництва іграшок та родинних оберегів, навчаться прийомам створення авторських ляльок–мотанок та побутових предметів.
В рамках програми інтеграції, відбуватиметься спілкування школярів, вивчення літератури, ігри та пригощання солодощами. Як сподіваються викладачі Кириленко Олег і Лазданова Ірина, згадані курси створять умови для комфортної адаптації підлітків в нових соціальних умовах, розкриють обдарованості та вподобання, розвинуть художній смак та знання народних традицій, сформують первинні професійні орієнтири, а що не менш важливо - надихнуть їх на подальший творчий пошук.
- 22 04.2016Локальний Центр громадянської освіти м. Марганець провів семінар для педагогів по роботі з дітьми-переселенцями (ФОТО)
07:41В рамках реалізації проекту «Інтеграція через діалог», в м. Марганець Дніпропетровської області було проведено семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів загальноосвітніх і професійних навчальних закладів. Темою заходу стало виховання ціннісних орієнтирів та робота по соціалізації учнівської молоді. Основні проблеми організації інтеграційної діяльності для дітей із родин зі Сходу України та шляхи реалізації були обговорені в ході спілкування, активних тренінгів та навчання під керівництвом Морозової Мар'яни. Результатом стало краще розуміння присутніми потреб школярів, які постраждали від війни, а також вироблення спільних поглядів на можливості їхньої самореалізації.
- 11 04.2016ІТ-курси «Комп'ютерна перлинка» з'являться на Дніпропетровщині для дітей, що стали жертвами війни
08:33У м. Марганець Дніпропетровської області представники Локального Центру громадянської освіти запускають серію занять з інформатики «Комп'ютерна перлинка». Впродовж курсу, що охоплюватиме 20 уроків, вчителька Велика Ольга допоможе школярам середньої вікової групи з числа місцевої громади та переселенців: використовувати комп'ютерну графіку, розвивати творчий потенціал у сфері інформаційних технологій та візуального мистецтва, психологічно адаптуватися до роботи в мікроколективі, отримати допрофільну підготовку з ІКТ, а головне - навчитися грамотно використовувати продукти технічного прогресу. Як переконана координатор Морозова Мар'яна, подібні заходи чи не найкраще підготують підлітків до роботи з сучасними технологіями і виховають у них здорове ставлення до застосування останніх.
- 15 02.2016У м. Марганці відкрився власний Локальний Центр громадянської освіти
22:27У м. Марганці Дніпропетровської області відбулося урочисте відкриття Локального Центру громадянської освіти. Осередок діятиме на базі Центру науково-технічної творчості. Координатором стала Морозова Мар’яна, яка вже на днях готується зустрітися з дітьми та дорослими, котрі безпосередньо постраждали від військових дій, щоб обговорити з ними особливості майбутньої співпраці.