Локальний Центр громадянської освіти у м. Львів
Навчально-методичний центр освіти м. Львова
Адреса: м. Львів, пл. Данила Галицького, 4.
Тел.: +38 (066) 762-02-02.
E-mail: holosova@mail.ru.
Особливості діяльності: Діяльність Львівського Локального Центру громадянської освіти відбувається за різними напрямами: освітнім, інтеграційним та інформаційним. Активісти особливо наголошують на вивченні англійської мови. Зокрема, в першому півріччі 2016 р. було організовано курси для дітей-переселенців, що отримали захоплені відгуки, та літній англомовний табір. Оздоровчий пластовий табір «Скаутське побратимство» залучає як учнів-переселенців, так і дітей військовослужбовців АТО. У рамках інформаційної діяльності, було проведено навчальний семінар для місцевих педагогів стосовно роботи з підлітками з числа ВПО.
варерре
Новини Локального Центру
- 15 02.2017У м. Львові відбувся навчальний семінар, присвячений роботі з арт-виставкою «Те, про важко сказати» (ФОТО)
22:0315 лютого 2017 р. у Львівській СЗШ № 48 відбувся навчальний семінар з методики роботи з матеріалами арт-виставки «Те, про важко сказати». Провела його для вчителів, психологів і педагогів-організаторів Франківського району міста координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Львові Голосова Наталія Михайлівна.
Сюжети фоторобіт передають реальні історії, які розповіли школярі-учасники Літньої Академії, котра проходила в м. Львові 15-19 серпня 2016 р. у рамках Програми «Інтеграція через діалог».
Метою арт-проекту було формування у відвідувачів виставки почуття співпереживання та розуміння інших, подолання упередженого ставлення і стереотипів щодо внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах.
Впродовж лютого 2017 р. зі світлинами будуть знайомитись учні й вчителі ССЗШ № 45 м. Львова. Таким чином, виставка розпочала свою успішну ходу львівськими школами.
Як засвідчують наші колеги, проведення навчального семінару та організація виставки «Те, про що важко сказати» стали можливими завдяки активному сприянню методиста НМЦО м. Львова Добрянської Наталі Степанівни. За це й висловлюємо їй особливу вдячність.
- 30 11.2016У м. Львові завершилась виставка «Те, про що важко сказати» (ФОТО)
19:39Виставка арт-проекту «Те, про що важко сказати» набирає обертів. Зокрема, декілька тижнів тому було виготовлено другу копію світлин, які впродовж 14-30 листопада 2016 р. експонувалися на території НВК школи-садка № 38 м. Львова. Ініціатором проведення такого заходу стала координатор місцевого Локального Центру громадянської освіти Голосова Наталія Михайлівна.
Монтування виставки проводили старшокласники школи. Члени ж учнівського парламенту проінформували дітей про її відкриття. Оскільки виставку було розміщено у вестибюлі навчального закладу, то переглянути її могли учні, вчителі, техпрацівники, батьки та прості відвідувачі. З перших годин фотографії викликали жвавий інтерес у педагогів школи, які відзначали «глибокий зміст світлин», «нестандартний підхід до зображення», «високий професіоналізм фотографа», «цікавий задум для кожного сюжету».
У фінальному обговоренні, яке відбулося в середу, 30 листопада 2016 р., взяли участь старшокласники, педагоги-організатори, психологи, заступники директорів з виховної роботи навчальних закладів Шевченківського району міста. На початку зустрічі всі учасники мали змогу ще раз переглянути світлини, обрати одну або декілька й поміркувати про ідею та авторський задум. Роботу продовжили в аудиторії, об'єднавшись у групи. Помічну роль відіграло відео з презентації, яке посилило сприйняття світлин. Не менший ефект спричинила також присутність під час дискусії однієї з учасниць проекту, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. № 45 м. Львова Фалюш Дар'ї, яка поділилася своєю історією з гостями.
Учасники висловлювали свої цікаві міркування, починаючи з першої світлини: «Розбите дзеркало завжди передбачає біду..», «Таке враження, що ти як біла ворона…», «Зображення мікрофона – це спроба кричати вголос про свою біду»… Якщо перша світлина сприймалась на рівні особистісних стосунків, то при обговоренні наступних майже вгадувався задум авторів.
Поміркувати ж над суттю ідеї може кожен охочий: або дистанційно, скориставшись персональною сторінкою проекту, або ж відвідавши одну з таких виставок впродовж грудня 2016 р. у м. Бахмуті Донецької області, куди фотографії помандрували вже сьогодні.
- 22 08.2016Про роль учнів середньої школи № 38 м. Львова у досягненні цілей Літньої Академії (ФОТО)
11:21Під час Літньої Академії, що відбувалася у м. Львові впродовж 15-19 серпня 2016 р., до дітей з числа вимушених переселенців та членів сімей воїнів АТО приєдналося декілька представників місцевої громади. Мова йде про старшокласників середньої загальноосвітньої школи № 38 м. Львова Софію Бліхар, Соломію Бліхар, Василя Тицейка, Юрія Чікала та Юрія Мегеса.
Разом зі своїми однолітками з числа цільових груп Програми освітньої, психологічної, інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», учні активно долучились до роботи у тренінгах, відкривали для себе рідне місто через квест «Вартові Львова» та відвідали фортецю Тустань. Діти мали змогу не лише познайомитись між собою, але й посприяти взаємному подоланню стереотипів між представниками різних регіонів України. У підсумку, це вилилося в спільну роботу над арт-проектом «У кривих дзеркалах стереотипів». Останній передбачав низку концептуальних зображень, за допомогою яких підлітки висловлювали своє бачення хибних стереотипів, з якими їм доводиться стикатись у своєму житті.
Окрему подяку хочемо висловити координатору Львівського Локального Центру громадянської освіти Наталії Михайлівні Голосовій, без якої реалізація такої форми діалогу між школярами була б неможливою.
Джерело: Офіційний сайт середньої загальноосвітньої школи № 38 м. Львова.
- 01 08.2016У Львівській області завершив роботу скаутський табір для дітей, які постраждали від війни (ФОТО)
23:1118-28 липня 2016 р. біля с. Гребенів Сколівського району Львівської області проводив свою роботу оздоровчий пластовий табір «Скаутське побратимство». Учасниками табору були представники Луганської, Донецької, Харківської, Львівської, Чернігівської областей з числа сімей переселенців чи воїнів АТО. Співорганізаторами заходу стали Львівський Локальний Центр громадянської освіти на чолі з Голосовою Наталією та Національна скаутська організація України «Пласт».
Під керівництвом коменданта табору Олексюка Ігоря, а також інструкторів Харахи Сергія і Жовтовського Петра, школярі навчились: облаштовувати табір, працювати на кухні, розпалювати ватру. Окрім цього, підлітки пройшли вишкіл з надання першої медичної допомоги, з самооборони, в'язання вузлів, розкладання і складання наметів тощо. Кожний день у таборі був пов'язаний із формування навичок дисципліни, здорового способу життя, вміння обслуговувати себе самостійно та допомагати іншим. Під кінець свого перебування, діти здійснили підйом на гору Маківка. А вже 28 липня 2016 р. всі три загони, на які було поділено дітей, складали «іспити» на засвоєння вмінь і навичок скаута.
За свідченнями організаторів, додому дітвора поверталася вже іншою. Адже, незважаючи на часту непогоду, втому, незвичні умови проживання і початковий брак досвіду, підлітки помітно здружилися між собою протягом цих днів. Ба, більше: вони вже активно цікавилися діяльністю скаутських організацій, запланованими таборами і секретами виживання в умовах дикої природи. Все це чи не найкраще демонструє затребуваність активного відпочинку українською молоддю та всю користь його поєднання з патріотичним вихованням.
- 17 06.2016У м. Львові завершилися курси з англійської мови для дітей з числа ВПО (ФОТО)
21:17Впродовж травня і початку червня 2016 р., на базі Навчально-методичного центру освіти м. Львова, в рамках проекту «Інтеграція через діалог», проходили заняття для старшокласників з англійської мови. Їхнім «керманичем» була Світлана Матис, вчитель англійської мови, методист НМЦО м. Львова, тренер освітньої компанії “Pearson-Dinternal”. Нестандартні методики, нові, цікаві форми навчання і спілкування, перегляд англомовних фільмів, робота над міні-проектом «Школа майбутнього» – все це і ще багато цікавого і захоплюючого відкрило для школярів «світ» англійської мови. Двічі на тиждень після шкільних уроків вони із захопленням бігли на заняття. Результат цієї плідної роботи та спілкування не забарився і знайшов своє підтвердження у відгуках учасників:
«Заняття допомогли мені покращити навики спілкування англійською мовою, подолати мовний бар’єр. Я зрозуміла, що англійську мову можна вивчати, слухаючи музику, переглядаючи фільми, граючись, а не тільки вивчаючи правила і слова. Щиро вдячна». (Бліхар Софія)
«Ці заняття були для мене дуже продуктивними. Перш за все, я навчилась працювати в команді, долати певні труднощі з англійської мови, навчилась переказувати тексти, не зазубрюючи їх напам’ять. Завдяки умінню і високій кваліфікації вчительки, я досягла кращого результату у спілкуванні. Ще хочу додати, що завдяки цим заняттям я подолала певну сором’язливість і стала більш впевненою». (Софія Назар)
«Я зрозуміла, що розмовляти англійською не страшно і я можу це робити… Я навчилась висловлювати власну думку про ідеальну школу, дружбу та сімейні стосунки. Парна і групова робота допомогли мені розвинути самооцінку». (Тихонова Альбіна)
«Я навчилась формулювати свою думку англійською мовою та вступати у діалог. Також я навчилась переказувати тексти, що для мене є дуже корисним». (Козак Наталія)
Наступного навчального року, в рамках проекту «Інтеграція через діалог», який реалізує Всеукраїнська Асоціація «Нова Доба» за підтримки МОН України та сприяння Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, плануються такі ж заняття для учнів 8-9 класів, дітей переселенців та учасників АТО.
- 07 04.2016Львів'яни провели підготовчий семінар для педагогів, що навчають дітей-переселенців (ФОТО)
08:51Львівський Локальний Центр громадянської освіти та місцеве НМЦО провели 7 квітня 2016 р. семінар для вчителів історії, правознавства, психологів і соціальних педагогів зі шкіл, у яких навчаються діти-переселенці з Донецької, Луганської областей та АР Крим. Координатор Голосова Наталія і методист Романишин Жанна ознайомили присутніх з цілями та можливостями програми «Інтеграція через діалог», а гості заходу поділилися реальними історіями взаємодії зі школярами, навчилися працювати з методикою «стоп-кадр» та технікою арт-терапії. За спільним визначенням учасників, тренінг виявився надзвичайно жвавим, цікавим та сповненим актуальної інформації, що допоможе представникам освіти бодай трохи допомогти адаптації учнів, які постраждали від війни.
- 16 03.2016Львівський інформаційно-практичний семінар за участі школярів-переселенців підійшов до свого завершення (ФОТО)
10:3016 березня 2016 р. у центрі "CoMMuna" за адресою м. Львів, вул. Галицька, 1, відбулася зустріч старшокласників-переселенців із тимчасово окупованих територій України з координатором місцевого Локального Центру громадянської освіти Голосовою Наталією. Під час двогодинного інформаційно-практичного семінару підлітки дізналися про особливості проекту «Інтеграція через діалог», поділилися своїми враженнями від проживання на нових теренах, обговорили назрілі проблеми та плани на майбутнє. Учасники мали змогу зустрітись з Марією Ворончук, волонтеркою з Донеччини, представником Центру правових та політичних досліджень «СІМ», яка розказала про свій досвід успіху у м. Львові. Нарешті, було спільно визначено потенційні напрями діяльності, які виявилися доволі різноманітними: фокус-групи з освітніх напрямків, студії з дизайну, фотографії, писанкарства тощо, форум-театр і, звичайно, екскурсії «родзинками» Львова.
- 09 03.2016У м. Львів 16 березня відбудеться презентація Локального Центру з освітньої допомоги дітям, які постраждали від війни
10:49На зустрічі учасників ознайомлять з проектом «Інтеграція через діалог» та запланованою роботою Локального Центру громадянської освіти у м. Львові. Учні-переселенці з Донецької, Луганської областей та АР Крим отримають можливість розказати про себе, поділитись думками та досвідом проживання й навчання на новому місці, розповісти про свої проблеми та прагнення, визначитися, якої допомоги вони потребують.
У свою чергу з ними своїм досвідом поділяться молоді люди, теж переселенці, які відкриті до співпраці.
- 12 02.2016Відкрився львівський осередок проекту «Інтеграція через діалог»
22:2012 лютого 2016 р. у галицькій столиці відкрився Локальний Центр громадянської освіти проекту «Інтеграція через діалог». Філіал діятиме на базі Навчально-методичного центру освіти м. Львова. Координатором осередку стала Голосова Наталія. Пріоритетним своїм завданням наша колега вважає інформування дітей воїнів АТО й переселенців про можливості Програми, а вже потім, спільно із ними, вибудовування стратегії співпраці. Адже, на її думку, дуже важливо, аби діти, які постраждали від війни, почували себе комфортно на західноукраїнських теренах, позбувшись багатьох страхів і стереотипів, пов'язаних з цим старовинним містом.