Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький

Кіровоградська обласна бібліотека для дітей імені

Т. Г. Шевченка

Адреса: м. Кропивницький, вул. Шевченка, 5.
Тел.: +38 (095) 794-31-69.
E-mail: abonement69@gmail.com.
Особливості діяльності: Кропивничани, як учасники Програми «Інтеграція через діалог» зосереджуються на психологічній допомозі учням-переселенцям, дітям військовослужбовців АТО. З цією метою в травні 2016 р. було започатковано серію майстер-класів «АРТ-терапія хендмейд». На заняттях учасники створювали листівки, метелики-оріґамі та патріотичні браслети.

Новини Локального Центру

 • 18 12.2017

  20:28
  Світ українських зимових традицій відкрився перед вихованцями Кропивничанського Локального Центру (ФОТО)

  Зимова пора традиційно насичена релігійними святами в Україні. Частина з них відзначається на всій території країни, інші ж відомі лише в окремих регіонах. Однак, всі ці святкування є відображенням звичаїв і «культурного коду» наших предків. З огляду на це, відновлення знань про численні вірування пращурів стало справжнім викликом для наших колег з Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому

  18 грудня 2017 р. учасники осередку в кількості 8 осіб зібралися на території Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Приводом для чергової зустрічі став пізнавально-розважальний захід «Світ українських зимових традицій»

  Під керівництвом Локального координатора Томило Алли Миколаївни, підлітки брали участь у пізнавальній вікторині «Особливості українського побуту», у майстер-класі з виготовлення новорічних прикрас, а також переглядали мультимедійну презентацію «Різдвяні обряди та вірування українців». Завершився захід участю школярок у традиційних «дівочих ворожіннях».

  Особливої атмосферності колективній роботі надавав тематичний музичний супровід і пригощення, котрі зайвий раз підкреслювали «сімейність» атмосфери у колективі. Знання ж, здобуті у такий невимушений спосіб, як сподіваються самі організатори, зможуть стати черговим «місточком», який зв'яже цих школярів і їхні сім'ї із самобутньою культурою наших предків та історією рідної землі.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 28 10.2017

  23:31
  У м. Кропивницькому пройшов творчий вечір, присвячений містичним віруванням різних народів світу (ФОТО)

  28 жовтня 2017 р. на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка відбулася розважальна програма «Очевидне неймовірне: осінь у святах і традиціях народів Європи». Координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому Томило Алла Миколаївна провела групове зібрання учасників Програми «Інтеграція через діалог»дітей воїнів АТО й переселенців – напередодні Геловіну.

  Присутні на заході школярі дізнавалися про специфіку відзначення містичних свят представниками різних народів світу. Допомагали їм у цьому як тести «Мандруємо Європою восени», так і пізнавальна вікторина «Міфологічні вірування наших предків», мультимедійна презентація «Осінні традиції європейських народів», а також майстер-клас «Геловін-декор». Підсумувало знання підлітків щодо згаданої тематики знайомство з літературними збірками, розміщеними у закладі.

  За словами нашої колеги, подібні зустрічі є не лише цікавими, але й важливими для школярів, оскільки надають їм можливість суттєво розширити власний кругозір, сприяють більш активному спілкуванню з ровесниками, залученню молоді до публічної діяльності, а як наслідок – позитивно впливають на загальний клімат в учнівському колективі. У підсумку, такі фактори сприяють по-справжньому ефективній інтеграції дітей, які постраждали від війни, що, як відомо, і є ключовим завданням нашого проекту. 

  Джерело: «Кіровоград 24».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 26 09.2017

  22:22
  Кропивницький Локальний Центр провів для учасників проекту зустріч «Культура Країни Вранішнього сонця» (ФОТО)

  26 вересня 2017 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому організували для дітей воїнів АТО і переселенців літературну кав'ярню «Культура Країни Вранішнього сонця», присвячену Року Японії в Україні

  Під час урочистих заходів, підлітки отримали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Японія» та долучитися до нестандартного тестування «Мандрівка до Японії», під час якого, для наочності, використовувалася мультимедійна апаратура. Окрім цього, Локальний координатор Томило Алла Миколаївна організувала для юних учасників Програми «Інтеграція через діалог» пізнавальну вікторину «Що ти знаєш про Країну Вранішнього Сонця?». На завершення, школярі дізналися чимало фактів про цей екзотичний куточок світу завдяки електронній презентації «Цікаві факти про Японію»

  За хорошою традицією, яка склалася серед наших колег, завершилася зустріч пригощенням гостей та невимушеним спілкуванням учасників, що зайвий раз доводить: за час роботи осередку, причетні до нього підлітки й дорослі давно почали почуватися справжньою сім'єю.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 15 05.2017

  21:14
  У м. Кропивницькому відбулася демонстрація арт-виставки «Те, про що важко сказати» (ФОТО)

  11-15 травня 2017 р. у Відділі підліткового читання Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка у м. Кропивницькому, на базі якої функціонує місцевий Локальний Центр громадянської освіти, відбувалася презентація арт-виставки «Те, про що важко сказати».

  Авторами проекту стали учасники Третьої Молодіжної Академії у м. Львові, яка проходила у рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» 15-19 серпня 2016 р. Допомогла школярам реалізувати їхні ідеї фотограф Христина Музичук.

  На світлинах виставки зображені діти, які пережили страшні хвилини обстрілів та були змушені покинути свої домівки, рідних і друзів. Ці переселенці втратили можливість бути сприйнятими без «викривлення образу», як з боку нового середовища, так і своїх старих знайомих. Завдяки тому, що фотовиставка відображає внутрішні переживання підлітків через нові життєві обставини, так важливо демонструвати описані авторами речі їхнім одноліткам з «великої» України. 

  На перегляд виставки Локальним координатором Томило Аллою Миколаївною були запрошені вчителі та учні 9-х класів Кропивничанської гімназії ім. Т. Г. Шевченка. Фото викликали помітне зацікавлення та багато запитань у дітей. За словами наших колег, серед учасників заходу не залишилося жодного байдужого до побаченого. Важливим показником цього стала й активна дискусія поміж присутніми, під час якої гості висловлювали свої думки та ділилися враженнями.

  Організатори донесли до школярів основний задум арт-проекту: як іноді важко підібрати потрібні слова, коли переповнюють емоції та почуття. Водночас, представники осередку звернули увагу запрошених на важливість приділення уваги одне одному, а також виховання в собі відчуття розуміння й співпереживання до людей, які нас оточують. Адже тільки так ми зможемо зрозуміти біль тих, хто був змушений покинути все, що мав і любив впродовж свого життя. Водночас, це посприяє усвідомленню нами того, як допомогти їм в адаптації до нового середовища, подоланні страхів і труднощів. Сама ж готовність до подібного чи не найкраще продемонструє, чи гідні ми звання Людини.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 10 02.2017

  23:26
  У м. Кропивницькому відбувся захід для дітей з числа воїнів АТО і ВПО, приурочений до Дня Святого Валентина (ФОТО)

  9 лютого 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому провів на базі Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка урочистий захід, присвячений прийдешньому Дню Святого Валентина.

  Діти воїнів АТО і переселенців дізналися від нашої колеги, Локального координатора Томило Алли Миколаївни масу цікавої інформації про День Закоханих, спільно переглянувши книжкові виставки «Місця для поцілунків» і «Love story», а також електронну презентацію «Про найвищі почуття».

  Згодом підлітки взяли участь у жартівливих конкурсах «Комплімент», «Ти без мене не ти» і «Валентин та Валентина». Фінальною частиною зустрічі став урок хендмейду, під час якого учасники власноруч виготовляли вітальні листівки, які можна дарувати своїм рідним та друзям.

  Захід проходив у невимушеній, дружній атмосфері під музичний супровід та пригощання солодощами і чаєм. Діти натхненно працювали над власними виробами, повністю розкриваючи свій творчий потенціал, а спілкування з однолітками і пам'ятні сувеніри від організаторів лише додали яскравих барв цьому дню.

  Джерело: «Кіровоград 24».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 25 01.2017

  20:30
  Юні учасники проекту з м. Кропивницького стали учасниками патріотичного майстер-класу (ФОТО)

  25 січня 2017 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому провели майстер-клас з виготовлення патріотичних прапорців за участю дітей воїнів АТО і переселенців. Захід був приурочений до 25-ї річниці державних символів України. Проводився він вже традиційно на території місцевої Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

  Під час зустрічі школярі дізналися про історію та походження державних символів: Прапора, Герба, Гімну. Бібліотекарі познайомили їх із традиціями використання державних символів та розповіли про особистостей, з іменами яких пов'язане створення останніх.

  Підлітки охоче виготовляли паперові прапорці з українською символікою. Як стверджує Локальний координатор Томило Алла Миколаївна, наші колеги бажали не тільки поглибити знання дітей з історії, але й виховати в них почуття патріотизму, національної гідності і вміння пишатися своїми земляками та Батьківщиною. Не залишився без уваги педагогів і той факт, що учні радо знайомились між собою, із задоволенням виконуючи командну роботу зі своїми новими товаришами. Таким чином, із впевненістю можна говорити про по-справжньому «теплу» атмосферу семінару.

  Джерело: «Кіровоград 24».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 06 01.2017

  21:18
  У м. Кропивницькому діти-переселенці стали учасниками заходу «Кутя об'єднує родину» (ФОТО)

  5 січня 2017 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому провели на базі місцевої Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка різдвяні посиденьки під назвою «Кутя об'єднує родину».

  Як поділилася організатор заходу, Локальний координатор Томило Алла Миколаївна, зустріч передбачала досягнення наступних цілей:

  • знайомство підлітків з різдвяними традиціями, а також найважливішою стравою Святого вечоракутею;
  • виховання у молоді прагнення до збереження і наслідування народних звичаїв та обрядів;
  • прищеплення любові до святкувань Різдва;
  • збагачення духовного світу підлітків та об'єднання школярів за інтересами в майбутньому.

  Під час самого заходу, діти спільно здійснили монтаж книжкової виставки «Різдвяні свята та обряди в Україні», дізналися чимало цікавого про традиції святкування Святого вечора та Різдва, а головне – стали учасниками майстер-класу з приготування справжньої куті.

  На завершення зустрічі, діти пригощали присутніх у закладі власноруч звареною ритуальною стравою і солодощами, а сам вечір вже традиційно пройшов у дружній і по-справжньому «теплій» атмосфері.

  Джерело: «Кіровоград 24».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 24 12.2016

  21:27
  У м. Кропивницькому для учасників нашого проекту відбувся захід «Святий Миколай здійснює бажання» (ФОТО)

  21 грудня 2016 р. юні учасники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому взяли участь у святковій ігровій програмі «Святий Миколай здійснює бажання».

  Розпочався вечір для дітей із креативного майстер-класу по створенню новорічних прикрас із паперу. При цьому, Локальний координатор Томило Алла Миколаївна, як організатор, ставила перед собою одразу декілька цілей:

  • виховання в дітей вміння творчо працювати у колективі;
  • знайомство підлітків з художнім витинанням з паперу, як видом декоративно-ужиткового мистецтва;
  • засвоєння силуетної та ажурної технік витинання ножицями;
  • розвиток навичок соціалізації і талантів школярів під час роботи творчої майстерні «АРТ-терапія хендмейд».

  В результаті, учні не лише активно і старанно створювали силуети тендітних балеринок і чепурили їх ажурними спідничками-сніжинками, але й із помітним задоволенням демонстрували свої результати одне одному.

  На завершення заходу, всім учасникам ігрової програми Святий Миколай Чудотворець приніс пам'ятні подарунки, а самі діти отримали змогу поспілкуватись у «теплій» і невимушеній атмосфері.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 16 12.2016

  10:04
  Учасники проекту з м. Кропивницького взяли участь у вечорницях до свята Андрія (ФОТО)

  13 грудня 2016 р., а рамках обрядового калейдоскопу «Привітання й побажання на свята веселі»Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому провів для дітей, батьки яких воюють у зоні АТО, вечорниці до свята Андрія Первозванного. Здавна в традиційній українській культурі велика увага приділялася саме цьому дню, адже дівчата мали змогу погадати на свого судженого, спробувавши дізнатися, чи вийдуть вони в новому році заміж, а чи доведеться ще якийсь час дівувати. Юнаки ж саме у цю ніч намагалися «нашкодити» тим, до кого відчували симпатію, натякнувши таким чином на свої почуття.

  Локальний координатор Томило Алла Миколаївна розповіла юним учасникам Програми «Інтеграція через діалог» про згадані повір'я. Також вони спільно підготувалися до святкувань, змонтувавши книжкову виставку «Зима малює візерунки», декорації під назвою «Світлиця господині вечорниць» та поділившись відомими їм секретами ворожіння. 

  Насамкінець, дівчата провели обряд жартівливого ворожіння «Мій суджений-ряджений» і спільно з хлопцями пригощалися солодощами та гарячими напоями. Як стверджують організатори, сам захід пройшов у надзвичайно дружній атмосфері, а школярі отримали змогу якнайцікавішим чином познайомитися зі звичаями предків.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 23 11.2016

  22:36
  Кропивничанські учні відкрили для себе чарівний світ батіку (ФОТО)

  23 листопада 2016 р. юні учасники Програми «Інтеграція через діалог» з м. Кропивницького були запрошені на захід «Чарівний світ батіку», який відбувався на базі Відділу підліткового читання Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Розпочали підлітки своє знайомство зі світом прекрасного через перегляд мультимедійної презентації, присвяченої даній техніці.

  Одразу після цього школярі побували на виставці «Пора зростання», яку підготували вихованці талановитого педагога Зантарії Ірини Михайлівни.

  Серед представлених робіт учнів найбільше вразили картини з красномовними назвами: «Соняхи», «Маки» і «Літо». Саме вони налаштували школярів на романтичний лад. Виставка вразила їх яскравими, насиченими кольорами та додала гарного настрою і позитивних емоцій. 

  На завершення, координатор Кропивничанського Локального Центру громадянської освіти Томило Алла Миколаївна організувала дискусію, під час якої діти поділилися своїми враженнями від побаченого та навіть висловили бажання попрацювати у такому незвичному стилі образотворчого мистецтва в майбутньому.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 17 11.2016

  16:03
  У м. Кропивницькому діти взяли участь у тренінгу «Як стати товариською людиною..?» (ФОТО)

  15 листопада 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому організував на базі Відділу підліткового читання Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка психологічний тренінг «Як стати товариською людиною..?», приурочений до Дня толерантності.

  Запрошеними на заняття виявились учні з цільових груп Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

  Локальний координатор Томило Алла Миколаївна та бібліотекар Бучукурі Оксана Станіславівна обговорювали з дітьми різні життєві ситуації та давали корисні поради щодо того, як знайти справжніх друзів. Підлітки стали учасниками ігор «Абетка дружби» та «Нам без дружби не прожить», які навчили їх шанобливо ставитись до близьких людей і завжди знаходити взаєморозуміння. Також вони охоче пройшли психологічний тест «Чи надійний ти друг?», щоб перевірити, чи вміють бути справжніми товаришами.

  Перед поверненням додому, кожен учасник отримав безліч цікавих книг про справжню безкорисливу дружбу. Така література навчить підлітків бути вірними та поєднає юні серця. На завершення заходу, школярі чаювали та пригощались солодощами.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 09 11.2016

  19:10
  У м. Кропивницькому відбулись святкування Дня української писемності та мови (ФОТО)

  9 листопада 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому організував святкування Дня української писемності та мови. Захід відбувся на території Обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка, в рамках проекту «Інтеграція через діалог».

  Бібліотекарі провели для 22 школярів гімназії ім. Тараса Шевченка мовознавчий турнір «Український ГраВікКон» та представили мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга». Діти, серед яких були і представники цільових груп Програми, дізналися багато цікавої інформації про виникнення мови й писемності. Вони брали участь у пізнавальних конкурсах, іграх і вікторинах, де кожен учасник проявив свою кмітливість та ерудицію.

  Як зазначила Локальний координатор Томило Алла Миколаївна, мета таких святкувань полягала в демонстрації учням краси та багатства рідної мови, а головне – пробудженні бажання її вивчати, любити й поважати.

  Наостанок, гостям зустрічі була представлена книжкова виставка «Мова – дзеркало народу», складена з літератури про скарби рідної мови, яка викликала помітне зацікавлення серед підлітків.

  Джерело: "Tusovka".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 03 11.2016

  23:15
  Кропивничанські діти взяли участь у заході «Культура чаювання», який провів місцевий Локальний Центр (ФОТО)

  3 листопада 2016 р. в Обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка проходила вечірка «Культура чаювання», яку для дітей з цільових категорій Програми «Інтеграція через діалог» проводив Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому.

  Локальний координатор Томило Алла Миколаївна та бібліотекар Бучукурі Оксана Станіславівна підготували цікаву розповідь про походження чаю – духмяного еліксиру бадьорості. Також діти почерпнули багато корисної інформації про споживання цього напою і чайний етикет в різних країнах світу. Вони брали участь у різноманітних вікторинах та конкурсах, які сприяли розвитку ерудиції, а також отримали поради по його приготуванню.

  Супроводжував зустріч перегляд мультимедійної презентації та відеороликів по темі, а також участь в ігровій програмі «Хто і що п’є?».

  На завершення незвичної вечірки, учасники отримали заохочувальні призи, пригощались чаєм та солодощами.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 28 10.2016

  00:17
  Кропивничанська молодь взяла участь у квесті «Поттероманія» (ФОТО)

  28 жовтня 2016 р. на території Обласної бібліотеки для дітей у м. Кропивницькому представники Локального Центру громадянської освіти організували для юних читачів квест «Поттероманія».

  Під керівництвом Локального координатора Томило Алли Миколаївни, учасники заходу потрапили «всередину» книг про Гаррі Поттера авторства всесвітньо відомої англійської письменниці Джоан Роулінг. Діти із задоволенням брали участь в пошуку чарівних речей, які належали Гаррі та його друзям. Вони мали змогу зануритись в неймовірний світ пригод та магії, гідно подолавши всі випробування, щоб вважатися справжніми знавцями історій про легендарного чарівника.

  На завершення заходу, підлітки відповідали на питання вікторини і переглядали книги про своїх улюблених героїв з Поттеріани. Також вони познайомилися з виданнями жанру фентезі, представленими на книжковій виставці «Світ магічної літератури».

  Організатори ставили перед собою декілька цілей:

  • виховання любові до книг і читання;
  • навчання співпраці в колективі;
  • розвиток уяви та творчих здібностей;
  • формування вміння слухати співрозмовника;
  • розвиток здатності висловлювати та аргументувати власну думку.

  Зрештою, саме такі інтерактивні ігри і спроможні звернути увагу сучасних підлітків на дійсно якісну літературу, адже дарують їм те, чого так бракує сучасному світу – відчуття радості та повного єднання зі світом улюблених героїв.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 21 10.2016

  13:34
  Кропивничанські школярі взяли участь у турнірі корисних манер «Я = МИ» (ФОТО)

  20 жовтня 2016 р. в Обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка, в рамках проекту «Інтеграція через діалог», працівники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому провели турнір корисних манер «Я = МИ».

  Школярі переглядали повчальні відеоролики та мільтимедійні презентації, серед яких були «"Шкідливі" поради підліткам», «Правила етикету для дівчат»«Де проживає ввічливість» та ін. 

  Під час заходу дівчата не тільки отримали знання з культури поведінки, а й дізнались, як будувати взаємини з іншими людьми. Отримали вони також корисні поради щодо поведінки в різних життєвих ситуаціях.

  Як зазначили організатори зустрічі Томило Алла Миколаївна і Бучукурі Оксана Станіславівна, знаючи нехитрі правила ввічливості, підлітки зможуть уникнути багатьох помилок у спілкуванні з людьми, а це, в свою чергу, є важливим елементом становлення всебічно розвиненої людини.

  Джерело: «ZLATOPIL: Усі новини Кіровоградщини».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 18 10.2016

  23:35
  У м. Кропивницькому підлітки взяли участь у майстер-класі з прикладного мистецтва (ФОТО)

  18 жовтня 2016 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Кропивницькому, який діє при Обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка, провели майстер-клас «Веселі гарбузики» для дітей, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму.

  Учасники заходу вчилися виготовляти за допомогою звичайного кольорового паперу дивовижні гарбузики, справжні дарунки осені, що здатні стати яскравою прикрасою для кожної оселі. Підлітки творчо підійшли до виготовлення виробів та вклали в них частинку своєї душі.

  Зустріч проходила у невимушеній, дружній атмосфері та під звуки класичної мелодії Вівальді «Пори року». Діти отримали змогу не лише розкрити свій творчий потенціал, але й покращити вміння спілкуватися з однолітками. Пізніше відбулася вікторина «Матінка-природа», що сприяла розширенню світогляду і пізнавальних здібностей школярів.

  На завершення заходу, Локальний координатор Томило Алла Миколаївна та Бучукурі Оксана Станіславівна пригощали учасників солодощами і чаєм. Кожен з них отримав також заохочувальні сувеніри.

  Джерело: "Tusovka".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 13 10.2016

  22:09
  Молодь м. Кропивницького креативно відзначила День Захисника України (ФОТО)

  У четвер, 13 жовтня 2016 р., Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому, проводив на базі Підліткового відділу Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка розважально-конкурсні змагання, присвячені Дню Захисника України. На заході діти дізналися багато цікавої інформації про історію становлення козацької держави – Запорізької Січі, про устрій та життя козаків, а також їхні звичаї і вірування.

  Щоб довести, що хлопці такі ж хоробрі, спритні, кмітливі та винахідливі, як козаки, їм довелося пройти ряд випробувань. Зокрема, вони взяли участь у тематичних конкурсах та вікторинах, таких як: «До булави треба й голови», «Хліб та вода – то козацька їда», «Козаки пишуть листа додому…» тощо.

  Ближче до завершення зустрічі, її організатори Томило Алла Миколаївна та Бучукурі Оксана Станіславівна пригостили дітей солодощами. При цьому, участь у святі взяли як підлітки, яких зачепила війна, так і їхні однолітки.

  Зрештою, подібні заходи є дійсно важливими. Адже вони не лише сприяють вихованню шанобливого ставлення до історії України та самої Батьківщини у молоді, але й прищеплюють почуття патріотизму та гордості за свою націю і допомагають дітям краще себе проявити

  Джерело: "BiblioPort".

   

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 06 10.2016

  21:27
  Бібліотечний десант побував у гостях в учнів м. Кропивницького (ФОТО)

  6 жовтня 2016 р. в Гімназію новітніх технологій м. Кропивницького завітали представники місцевого Локального Центру громадянської освіти. Координатор Томило Алла Миколаївна розповіла шестикласникам про особливості роботи осередку, а також продемонструвала дітям і педагогам навчально-методичний посібник «Ми серед інших, інші серед нас».

  Пізніше для учнів було проведено цикл пізнавально-розважальних заходів: «Звідки прийшла книга»,  «Пам'ятники книгам і літературним героям» та низку ігрових конкурсів. Серед останніх – «Народ скаже – як зав'яже», «Літературна дуель» тощо. Варто відзначити, що серед присутніх були також діти переселенців та учасників АТО, які, звісно, потребують підтримки, особливої уваги і спілкування з ровесниками.

  Захід проходив у невимушеній теплій атмосфері та, за свідченнями самих учасників, подарував їм чимало приємних емоцій.

  Джерело: "BiblioPort".

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 21 09.2016

  23:18
  Кропивничанська молодь отримала змогу поспілкуватися з ветеранами АТО (ФОТО)

  У середу, 21 вересня 2016 р., представники Кропивнянського Локального Центру громадянської освіти, що діє при Обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка, організували зворушливу зустріч для школярів з воїнами АТООлександром Банар-Янатієм і Юрієм Савельєвим

  На захід завітали школярі місцевої ЗОШ № 4, серед яких були і ті, хто постраждав від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

  Військовослужбовці ділилися з дітьми своїми спогадами про службу та солдатську мужність. Вони відповідали на численні запитання учнів про військові будні, єдність та героїзм бойових побратимів і допомогу волонтерів.

  На завершення зустрічі, учні і вчителі висловили щиру подяку бійцям та подарували їм квіти.

  Як зізналася Локальний координатор Томило Алла Миколаївна, організатори заходу намагатимуться й надалі сприяти вихованню у дітей шанобливого ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму і гордощів за свою націю та її окремих представників. 

  Детальніше: «ZLATOPIL: Усі новини Кіровоградщини».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 20 09.2016

  22:31
  Діти з м. Кропивницького взяли участь у «Подорожі в Картопляндію» (ФОТО)

  20 вересня 2016 р. Кропивницький Локальний Центр громадянської освіти організував для дітей, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, осінній фестиваль «Подорож у Картопляндію». Томило Алла Миколаївна та Сергієнко Алла Миколаївна, співробітниці Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, на базі якої відбувалися заходи, порадували учнів місцевої гімназії імені Т. Г. Шевченка конкурсами та розвагами. Діти виконували завдання під запальні музичні ритми, демонструючи спритність, кмітливість та ерудицію. Вдалося їм також взяти участь в «Овочевій вікторині», розгадуючи численні загадки та пригадуючи прислів'я, пов'язані з городиною.

  Картопляні посиденьки проходили весело та у теплій атмосфері. Школярі розширили свої знання про історію та походження найпоширеніших овочевих культур в Україні. Приємною ноткою свята стало частування дітей стравами з картоплі.

  Джерело: «Кіровоград-24»

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 09 09.2016

  23:46
  У м. Кропивницькому діти пізнавали таємниці кави (ФОТО)

  8 вересня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому організував засідання клубу «Уроки Мері Поппінс» на базі Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Тема заняття звучала як «Чорна королева, або що приховує філіжанка кави?». Учасницями заходу стали дівчата з числа переселенців та дітей воїнів АТО.

  Томило Алла Миколаївна та Бучукурі Оксана Станіславівна продемонстрували дітям мультимедійну презентацію про каву та її походження. Після цього підлітки взяли участь у тематичній вікторині «Що ти знаєш про каву?», отримавши за правильні відповіді заохочувальні призи.

  Завершився урок пригощанням цим «еліксиром бадьорості» та солодощами, за якими і проходило неформальне спілкування.

  Джерело: «Кіровоград-24».

   

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 22 06.2016

  19:09
  Заняття з арт-терапії пройшли в м. Кіровограді для дітей-переселенців (ФОТО)

  Кіровоградський Локальний Центр громадянської освіти знову радує активністю. Його координатор Бучукурі Оксана продовжила серію майстер-класів «АРТ-терапія хендмейд» для дітей з числа ВПО. Заняття, проведені 8, 14 та 22 червня 2016 р., були присвячені трьом темам: «Паперові метелики»«Чарівні квіти» та «Патріотичні браслети». На них школярі не лише вивчили різноманітні техніки виготовлення таких прикрас, але й дізналися багато цікавої інформації про символіку подібних атрибутів та їхню історію. Не потрібно забувати також про те, що підлітки мали змогу повністю проявити свій творчий потенціал, розвинути комунікативні навички, а що головне - усвідомити, скільки прекрасного все ще існує у нашому світі.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 26 05.2016

  09:11
  У м. Кіровограді для дітей, що постраждали від війни, провели заняття з арт-терапії (ФОТО)

  26 травня 2016 р. Кіровоградський Локальний Центр громадянської освіти організував майстер-клас для дітей, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму. Координатор Бучукурі Оксана продемонструвала школярам вироби - листівки, виготовлені у стилі кардмейдінгу. Після ознайомлення підлітків із обладнанням, інструментами та матеріалами, спільними зусиллями було створено прикраси. Найважливішим, на думку спеціаліста, стало те, що діти отримали змогу проявити свої естетичні смаки, творчі здібності та покомунікувати з однолітками.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 25 04.2016

  07:37
  У м. Кіровограді відкрився Локальний Центр громадянської освіти (ФОТО)

  25 квітня 2016 р. в Обласній бібліотеці для дітей імені Т. Г. Шевченка м. Кіровограду відбулася презентація Локального Центру громадянської освітиКоординатор Бучукурі Оксана розповіла дітям-переселенцям та їхнім батькам про мету і діяльність проекту «Інтеграція через діалог». Зокрема, було наголошено на запланованих майстер-класах для школярів, проведенні психологічних тренінгів і розвитку навичок соціалізації. Присутні отримали змогу дізнатися відповіді на всі питання, які їх цікавили, висловивши глибоке задоволення від можливості полегшити адаптацію учнів до нових для них умов.

  Джерело: «Кіровоград 24».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 13 04.2016

  08:26
  У м. Кіровограді розпочне свою роботу новий Локальний Центр громадянської освіти

  25 квітня 2016 р. діти і батьки з числа ВПО, психологи, педагоги та представники ЗМІ отримають змогу відвідати семінар, присвячений відкриттю Кіровоградського Локального Центру громадянської освіти. Його координатор Бучукурі Оксана розповість присутнім про мету і завдання проекту «Інтеграція через діалог», а також безпосередні переваги участі в ньому для школярів і дорослих. Після презентації буде відведено час для уточнюючих запитань присутніх та дискусій. Як сподіваються ініціатори створення осередку, такий захід чи не найкраще розкриє потенціал організації, а водночас, дасть змогу місцевим жителям більш активно долучитися до успішної реалізації майбутніх проектів.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький
 • 17 02.2016

  23:11
  Жителі м. Кіровоград також вирішили допомагати дітям, які стали жертвами війни

  В рамках проекту «Інтеграція через діалог», у м. Кіровограді відкрито Локальний Центр громадянської освіти. Діятиме він на теренах Обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Лідером місцевих активістів стала Бучукурі Оксана, яка стверджує, що знайшла ефективні методи інтегрування дітей-переселенців та тих, чиї батьки перебувають на фронті, у сучасне українське суспільство. На жаль, те, що має на увазі наша колега, поки залишається загадкою, однак, вже зовсім скоро ми зможемо дізнатися про деталі її задумів.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницький